Global Matters

Powstaje fundament kolejnych innowacji w płatnościach cyfrowych

Fintech Partner Connect, pomaga łączyć możliwości oferowane przez Visa z najnowszymi technologiami wybranych fintechów dając dostęp do rozwiązań płatności cyfrowych nowej generacji

By Sebastian Geldner, Dyrektor rozwoju biznesu w regionie CEE, Visa

Visa od zawsze skupiała się na innowacjach. Pandemia COVID-19 zmusiła zarówno nas, jak i cały ekosystem płatniczy, do podwojenia wysiłków na rzecz tworzenia nowych technologii. Przyśpieszyła bowiem trwające już zmiany, zwiększające z roku na rok zapotrzebowanie na nowoczesne, cyfrowe rozwiązania w obszarze płatności.

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej banki i inni dostawcy usług płatniczych muszą inwestować więcej uwagi i zasobów, by na bieżąco dostosowywać i rozwijać zakres swoich cyfrowych usług. Tylko w ten sposób będą mogły utrzymać pozycje liderów oraz zaspokoić rosnące oczekiwania konsumentów. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego uruchomiliśmy w Europie program Visa Fintech Partner Connect. Nasza nowa platforma łączy możliwości, jakie daje Visa z rozwiązaniami starannie wybranych partnerów fintechowych. Dzięki temu nasi klienci, a za ich pośrednictwem konsumenci i biznes zyskają dostęp do nowej generacji cyfrowych płatności. Chcemy by ten program wspierał ich w między innymi bezpiecznym płaceniu, przyjmowaniu płatności, przesyłaniu pieniędzy.

13 innowacyjnych fintechów… na początek

Do programu na początek dołączyło 13 innowacyjnych fintechów, a ich grono planujemy poszerzać.  Ich rozwiązania zintegrowaliśmy z naszymi własnymi. Taki rodzaj współpracy da naszym klientom dostęp do możliwości, które z jednej strony będą cieszyć się ich zaufaniem, z drugiej – pomogą utrzymać konkurencyjność na szybko zmieniającym się rynku. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stają i wiemy, że odpowiedzią mogą być właśnie rozwiązania oferowane przez fintechy. Nie mniej istotny jest fakt, jak dużym przedsięwzięciem może być wybór rozwiązania odpowiadającego potrzebom banku i zintegrowanie go z istniejącą ofertą. Tutaj także widać korzyści - dostęp do rozwiązań naszych partnerów fintechowych, umożliwiających efektywne wdrożenie najnowszych technologii i rozszerzenie własnej oferty usług.

Jeżeli interesują Cię innowacje w świecie bankowości polecamy tekst Czym jest otwarta bankowość? Dowiedz się o niej więcej.

Mamy nadzieję, że korzyści płynące z zaangażowania naszych klientów w program Fintech Partner Connect pozytywnie wpłyną na codzienne korzystanie z usług bankowych. To z kolei sprawi, że miliony ludzi w całej Europie zyskają poczucie większego bezpieczeństwa i kontroli nad finansami podczas korzystania z bankowości elektronicznej.

Innowacyjne zarządzanie subskrypcjami poprzez program Visa Fintech Partner Connect

Subskrypcje nigdy nie były bardziej popularne niż dzisiaj - w skali kontynentu średnio na jedną osobę przypada ich 11, a w jednym gospodarstwie domowym średnio aż 20 [1]. W Polsce ten współczynnik jest niewiele mniejszy – w 2018 roku każde polskie gospodarstwo domowe miało, uśredniając, do zapłacenia 12 faktur i rachunków [2]. Przy takim natłoku trudno się czasem zorientować, której subskrypcji dotyczą środki schodzące z rachunku bankowego.

W ramach Visa Fintech Partner Connect Visa i Minna Technologies udostępniają rozwiązanie umożliwiające efektywne zarządzenie subskrypcjami. Klienci Visa - banki i inni dostawcy usług płatniczych, mogą je w prosty sposób zintegrować ze swoimi aplikacjami bankowości mobilnej oferując swoim klientom możliwość wprowadzania zmian do subskrypcji, zarządzanie nimi i łatwiejsze orientowanie się w tego typu wydatkach.

O takim rozwiązaniu pisaliśmy już na naszym blogu w tekście Płatności cykliczne w aplikacji bankowej dostępne dzięki API Visa.

Architektura rozwiązania jest zoptymalizowana, a interfejs użytkownika – gotowy do wykorzystania. Co pozwoli bankom ograniczyć koszty oraz zasoby zaangażowane to stworzenia rozwiązania.

Więcej informacji na temat rozwiązań dostępnych za pośrednictwem programu Fintech Partner Connect znajdziesz tutaj. Zachęcamy również do przeczytania innych tekstów na naszym blogu przechodząc na jego stronę główną.

___________________________________________________________________________________

[1] Źródło: Minna Technologies

[2] Koszty życia w Polsce, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, 2018.

Tag: Financial Inclusion