Innovation

Visa Tap to Phone, umożliwi ci przyjmowanie płatności na twoim telefonie

Przyjmowanie płatności na jakimkolwiek urządzeniu mobilnym posiadającym system Android i technologię NFC pomoże małym firmom wykorzystać potencjał cyfrowych płatności.

Grafika ilustracyjna - Tap to phone z Visa

Według badań, dziewięciu z dziesięciu właścicieli małych firm na rynkach rozwijających się nie przyjmuje płatności elektronicznych[1]. Dlaczego? Przejście na płatności cyfrowe nie zawsze jest proste, a ich przetwarzanie wymaga odpowiedniego sprzętu, dodatkowych akcesoriów i konfiguracji.

Teraz się to zmieni. Visa Tap to Phone umożliwia przekształcenie każdego urządzenia wyposażone w system Android i technologię NFC w mobilny punkt sprzedaży lub urządzenie przyjmujące płatności. Sprzedający muszą jedynie pobierać aplikację, korzystając ze wsparcia swojego agenta rozliczeniowego i po rejestracji mogą zacząć akceptować płatności w ten sposób.

Visa Tap to Phone - więcej informacji

Visa Tap Phone jest już dostępna w 15 krajach, w tym w Polsce, a w 2021 roku ma zostać uruchomiona także w USA. Jak zawsze w takiej sytuacji, poprzedziły to testy i pilotażowe wdrożenia. Co ciekawe pierwsza w Europie transakcja z wykorzystaniem funkcji Tap to Phone na smartfonie, bez konieczności stosowania osobnego czytnika kart czy urządzenia do autoryzacji płatności, została przeprowadzona 23 grudnia 2019 r. w Warszawie. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez Visa, Samsung i PayCore, zostało pilotażowo wdrożone w Polsce. Następnie  MYPINPAD, światowy lider technologii bezpiecznego uwierzytelniania dla rozwiązań płatniczych, ogłosił w sierpniu 2020 r. nowe strategiczne partnerstwo zawarte z EVO Payments, Inc., do której należy eService.

Rozwiązanie nie jest dostarczane sprzedawcom i agentom rozliczeniowym przez Visa. Nasza rola w przypadku Tap to Phone to rozwijanie programów, które pozwalają twórcom urządzeń, agentom rozliczeniowym, dostawcom i innym zainteresowanym podmiotom budować rozwiązania pozwalające na przyjmowanie płatności za pomocą smartfona. Jednocześnie umożliwiamy sprzedawcom akceptowanie transakcji kartami na urządzeniach wyposażonych w moduł NFC. 

Przedsiębiorcy, którzy już mieli okazję skorzystać z Tap to Phone, bardzo sobie chwalą tę technologię. - Tap to Phone docenili nasi klienci, którym zależało na przestrzeganiu zasad higieny podczas płacenia. Nam pozwoliło za to zrezygnować ze specjalnego i drogiego sprzętu, przez co koszty prowadzenia naszej działalności zmalały - mówi Frankie Chen, stylistka i właścicielka Senze Studio, obsługiwanego przez Hong Leong Bank Malaysia.

Swoją opinią podzieliła także Lucía Ramirez z Lucy Make Up w Trujillo w Perú: Teraz klienci po prostu zbliżają swoje karty do mojego telefonu z aplikacją mobilną, nie potrzebuję terminala. Co więcej, używając tej technologii do płacenia czują się bezpiecznie, bo w ten sposób nie muszą mieć gotówki. Dzięki tej metodzie płatności wszyscy jesteśmy bezpieczni.

- Klienci zawsze są zaciekawieni i pod wrażeniem, kiedy przyjmujemy płatności, nie używając niczego innego poza naszym telefonem - mówi Karla Avila, założycielka Extenclip, która używa Tap to Phone w Kostaryce. - Tap to Phone jest pomocne nie tylko przy sprzedaży w sklepie. Używamy tej aplikacji także przy dostawach, dzięki czemu klienci mogą zostać w domu i płacić kartami zbliżeniowo, dopiero kiedy zamówienie do nich dotrze - to wzbudza zaufanie do naszej marki – dodaje przedsiębiorczyni.

 

 

 

 

Dwa miliardy urządzeń gotowe na Tap to Phone

Na świecie są dwa miliardy urządzeń z systemem Android [2] i 180 milionów mikrofirm i małych sprzedawców. Dlatego aplikacja Tap to Phone ma ogromny potencjał dla handlu w “nowej normalności”, w której płatności nie wymagające dotykania terminala stają się coraz powszechniejsze.

Visa podjęła także działania skierowane do producentów urządzeń, deweloperów oprogramowania, sprzedawców i agentów rozliczeniowych. Dzięki nim mogą oni w prostszy sposób budować rozwiązania, które umożliwiają użytkownikom korzystanie z Tap to Phone i które spełniają jednocześnie wysokie standardy bezpieczeństwa Visa. Program certyfikacji Visa Ready dla rozwiązania Tap to Phone wyposaża ich w wiedzę i dokumentację pozwalającą uruchomić i wyskalować technologię w kilka godzin.

Tap to Phone cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Aplikacja jest często wdrażana na rynkach, na których płatności zbliżeniowe są już szeroko rozpowszechnione, w tym między innymi w Polsce, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Turcji, Białorusi, Rumunii, Kostaryce, Nowej Zelandii i Malezji.

W zeszłym roku liczba sprzedawców korzystających z Tap to Phone wzrosła o 200%, a na całym świecie istnieją miliony firm, które mogą odnieść korzyści z jej wdrożenia. Pokazuje to, że sprzedawcy, firmy i konsumenci zaczynają wykorzystywać potencjał płatności cyfrowych na niespotykaną dotąd skalę.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o innowacjach w świecie płatności polecamy artykuł "Płatności cykliczne w aplikacji bankowej dostępne dzięki API Visa". Jeżeli poszukiwanie rozwiazań dla prowadzących biznes bylo powodem twojego wejścia na tę stronę polecamy artykuł "Masz sklep internetowy? Twoi klienci wkrótce mogą przestać w nim płacić"

____________________________________________________________________________

[1] “Small Merchants, Big Opportunity, The Forgotten Path to Financial Inclusion,” Dalberg

[2] IHS Markit cytowany przez NFC Forum; grudzień 2019

Tag: Mobile payments Tag: Payment trends