Innovation

Gubisz się w swoich subskrypcjach? Zwróć uwagę na to rozwiązanie

Powszechnie subskrybujemy usługi, a z naszych kont schodzą środki za rachunki. Czy jednak mamy poczucie kontroli nad wszystkimi tymi płatnościami?

Zakupy w internecie - sklep internetowy - grafika ilustracyjna

Każde gospodarstwo domowe w Polsce korzysta z różnego rodzaju płatności cyklicznych średnio dwanaście razy miesięcznie[1] a wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. Subskrypcyjny model płacenia za usługi rozwija się bardzo dynamicznie i jest coraz bardziej popularny[2]. Pytanie brzmi, jak poradzić sobie z zapamiętaniem i zarządzaniem wszystkimi takimi płatnościami. Czy nie byłoby dobrze mieć podgląd wszystkich swoich subskrypcji w jednym miejscu, przykładowo w aplikacji bankowej? Dzięki rozwiązaniom, które banki mogą wdrażać przy wsparciu Visa jest to możliwe. Pierwsza aplikacja bankowa wykorzystująca tę technologię już działa.

Widoczność wszystkich płatności w jednym miejscu to dopiero początek

Pierwszym bankiem w Polsce, który korzystając ze wsparcia Visa, uruchomił w swojej aplikacji mobilnej takie rozwiązanie jest SGB-Bank SA – bank zrzeszający 192 Banków Spółdzielczych SGB. Dzięki nowej funkcji klienci banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej zobaczą wszystkie swoje subskrypcje zebrane w jednym miejscu. Warto podkreślić, że korzystając z tego rozwiązania, nie trzeba specjalnie wytężać pamięci, by dodać własne subskrypcje – zrobi to sama aplikacja na podstawie analizy historii transakcji. Oznacza to pełną kontrolę nad tym, gdzie nasze karty są wykorzystywane – nawet jeżeli wypadło nam z głowy, że zapisaliśmy gdzieś dane karty, aplikacja nam o tym przypomni. Co więcej, przekazywanie środków na niechcianą lub niepotrzebną subskrypcję można teraz łatwo zablokować. Żadna płatność cykliczna nie zostanie dokonana bez naszej wiedzy.

O korzyści płynące z tego rozwiązania zapytaliśmy Artura Józefowskiego Dyrektora Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej SGB-Banku SA.

Projektując aplikację mobilną dla klientów banków spółdzielczych w naszym Zrzeszeniu, bardzo zależało nam na tym, aby dostarczyć im usługę, której do tej pory nie oferuje żaden inny bank na rynku w Polsce, oraz która jednocześnie będzie pomagać i odpowiadać na potrzeby w życiu codziennym. Idealnym rozwiązaniem okazała się funkcjonalność zarządzania subskrypcjami, którą jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy dla naszych klientów. Od teraz to nasza aplikacja pamięta za klientów do jakich serwisów subskrypcyjnych dodana została ich karta. Mało tego, z poziomu aplikacji mobilnej mogą zarządzać płatnościami za tego typu usługi. To innowacyjne rozwiązanie zdecydowanie wyróżnia nas na rynku i poprawia jakość naszej aplikacji.

Rozwiązania Visa dla płatności cyklicznych

Rozwiązanie do zarządzania płatnościami cyklicznymi stworzone w Studiu Innowacji Visa w Warszawie, przy współpracy m.in. z krajowymi bankami i procesorami płatności pozwoli na wiele udogodnień. Zapewni pełną kontrolę nad wydatkami domowymi np. przez dostęp do kalendarza pokazującego którego dnia płatność cykliczna obciąży nasze konto.

Jeżeli jesteś zainteresowany jak działa to rozwiązanie zapraszamy do lektury artykułu Płatności cykliczne w aplikacji bankowej dostępne dzięki API Visa.

Dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani, czy korzystanie ze smartfona do zarządzania domowymi finansami, czy nawet do płacenia jest właściwe, przygotowaliśmy artykuł 3 powody dla których warto płacić telefonem i zegarkiemJeżeli chcesz zostać na naszym blogu dłużej, możesz także powrócić na stronę główną

______________________________________________________________

[1] Koszty życia w Polsce, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, 2018.

[2] Raport Subskrybcje PL 2019

Tag: Payment trends