Płać wygodnie kartą Visa za granicą.

Codziennie miliony podróżnych na całym świecie używają kart Visa, by wykorzystać do maksimum możliwości każdego wyjazdu.

A skoro karty Visa można używać w ponad 200 krajach na świecie, w ponad 41 milionach miejsc, dlaczego nie skorzystać właśnie z niej, zamiast zabierać ze sobą obcą walutę w gotówce?

Aplikacja podróżna zawsze pod ręką

Gdybyś podczas podróży za granicę potrzebował gotówki, nasza aplikacja Visa Travel Tools pomoże Ci znaleźć najbliższy bankomat, a nasz kalkulator walutowy pozwoli Ci sprawdzić, ile wyniesie dany zakup w złotówkach*, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować wakacyjne wydatki.

*Kurs wymiany może się różnić od kursu wymiany stosowanego przez wydawcę Twojej karty, który może – lecz nie musi – stosować opłatę za przewalutowanie. W razie wątpliwości skontaktuj się z wydawcą karty.

Nowa aplikacja Visa Travel Tools

Idealny towarzysz podróży

App Store Google Play

Dowiedz się więcej

Kilka wskazówek na czas podróży...

Noś przy sobie mniej gotówki

Nie ma powodu, byś zmieniał swoje przyzwyczajenia płatnicze, kiedy jesteś poza granicami kraju. Używanie karty Visa podczas wakacji jest to rozsądny sposób dokonywania płatności. Karta jest bezpieczna, a jednocześnie niebywale wygodna i można jej używać w milionach miejsc na całym świecie. Na koniec wakacji nie zostaniesz z niewykorzystaną lokalną walutą w portfelu.

Zapoznaj się z lokalną walutą

Sprawdź walutę danego kraju i dowiedz się, ile kosztują tam podstawowe produkty i usługi (np. kawa i kanapka lub taksówka z lotniska do centrum miasta). Możesz także sprawdzić kursy walut europejskich, używając naszego kalkulatora walutowego.

Korzystaj z wygodnych rozwiązań

Jeśli potrzebujesz obcej waluty w gotówce, nie musisz szukać kantorów - najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu. Skorzystaj z lokalizatora bankomatów w aplikacji Visa Travel Tools i dowiedz się, gdzie możesz wypłacić gotówkę bezpiecznie i komfortowo (niezależnie od tego, gdzie spędzasz wakacje).
Możesz też wygodnie płacić kartą w milionach miejsc na całym świecie.

Więcej zalet karty Visa

Bezpieczeństwo

Korzystając z karty, niwelujesz ryzyko utraty dużej ilości gotówki.

Co więcej, płacenie kartą Visa poza granicami kraju jest równie bezpieczne, jak w Polsce, ponieważ obowiązują takie same regulacje. Visa współpracuje z bankami, by chronić Twoją kartę poprzez najnowsze systemy wykrywania zagrożeń i dedykowane zespoły, które pracują 24 godziny na dobę.

Jeśli podczas podróży Twoja karta zostałaby wykorzystana przez nieuprawnioną osobę, możesz odzyskać swoje pieniądze. W przypadku zgubienia lub kradzieży po prostu skontaktuj się ze swoim bankiem – możesz otrzymać nową kartę lub awaryjny przelew gotówki.

Kontrola

Dzięki karcie Visa łatwo kontrolujesz swoje wydatki. Zawsze możesz sprawdzić,
ile wydałeś, korzystając z bankowości internetowej lub mobilnej oraz sprawdzając wyciągi z banku. Widzisz także ewentualne opłaty pobrane za używanie karty, zaś kalkulator walutowy Visa pozwala Ci sprawdzać bieżący kurs walut.

Dodatkowe korzyści

Kiedy płacisz kartą Visa za towary i usługi, Twój zakup jest chroniony na całym świecie. Jeśli kupisz towar wadliwy lub uszkodzony albo jeśli usługa, za którą zapłaciłeś nie została wykonana lub towar nie został dostarczony, możesz odzyskać pieniądze za pośrednictwem banku - wydawcy Twojej karty.

Powrót

Gdziekolwiek jedziesz, ciesz się podróżą.
I nie zapomnij wziąć ze sobą karty Visa!