Visa and Paris 2024 logo ©

Poznaj Ysaorę

Thibus zasłynęła jako trzykrotna olimpijka, a jej najnowszym osiągnięciem jest srebrny medal drużyny olimpijskiej w 2021 r.

Jej podróż naznaczona jest nie tylko zwycięstwami sportowymi, ale także działalnością naukową. W 2013 roku, w wieku 22 lat, została uhonorowana nagrodą Bernarda Destremau, nagrodą przyznawaną przez Académie des Sciences Morales et Politiques wybitnym sportowcom, którzy wyróżniają się również osiągnięciami w szkolnictwie wyższym.

Oprócz obowiązków sportowych i akademickich Thibus pasjonuje się wspieraniem równości płci w sporcie. To doprowadziło ją do założenia Essentielle Stories, platformy poświęconej działalności kobiet w sporcie, a jednocześnie opowiadającej się za ich tożsamością i równymi prawami.

Ysaora Thibus nadal inspiruje swoim wkładem w szermierkę, środowisko akademickie i propagowanie równości płci. Jej umiejętności sportowe w połączeniu z zaangażowaniem w tworzenie bardziej sprawiedliwego świata sportu tworzą fascynujący obraz sportowca zaangażowanego w wywieranie trwałego wpływu zarówno na zawodach, jak i poza nimi.

Flag icon ©

Francja

Fencing Logo

Szermierka

Trophy Icon ©

1 x srebrny medal

Ysaora Thibus

Świętuj olimpijskiego ducha dzięki Visa

Jako oficjalny partner w zakresie technologii płatniczych, Visa z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oraz programy wspierające sportowców olimpijskich i paralimpijskich na całym świecie.