Visa and Paris 2024 logo ©

Poznaj Yasmin

Zammit Stevens startowała jako olimpijka na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, co stanowiło szczytowe osiągnięcie w jej i tak już imponującej sześcioletniej karierze w podnoszeniu ciężarów. Jej duch rywalizacji pozwolił jej wziąć udział w wielu najważniejszych mistrzostwach, w tym w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Igrzyskach Uniwersyteckich.

Dowodem jej dążenia do doskonałości są jej zdumiewające osiągnięcia, polegające na ponad 70-krotnym pobiciu krajowego rekordu w ciągu zaledwie dwóch lat. To osiągnięcie służy podniesieniu poziomu sportu na Malcie.

W uznaniu jej wkładu i osiągnięć Zammit Stevens została uznana za najnowszą maltańską sportsmenkę roku. Jednym z jej najbardziej pamiętnych wyczynów było zostanie pierwszą Maltanką, która uniosła nad głowę ponad 100 kg, ustanawiając tym samym punkt odniesienia w sportowej historii swojego kraju.

Dzięki swojej determinacji, umiejętnościom i rekordowym wynikom, Yasmin Zammit  Stevens podniosła poziom w dyscyplinie podnoszenia ciężarów na Malcie i zainspirowała  nowe pokolenie sportowców.

Flag icon ©

Malta

Weightlifting pictogram

Podnoszenie ciężarów

Yasmin Zammit

Świętuj olimpijskiego ducha dzięki Visa

Jako oficjalny partner w zakresie technologii płatniczych, Visa z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oraz programy wspierające sportowców olimpijskich i paralimpijskich na całym świecie.