Visa and Paris 2024 logo ©

Poznaj Karolinę

Talent i poświęcenie Pelendritou wyniosły ją na sam szczyt jej dyscypliny, w której może poszczycić się imponującą kolekcją trzech złotych, jednego srebrnego i dwóch brązowych medali na czterech Igrzyskach Paraolimpijskich. Zwycięstwo na Igrzyskach Paraolimpijskich nie tylko uczyniło ją bohaterką narodową, ale także pierwszą cypryjską sportsmenką, która zdobyła medal paraolimpijski.

Osiągnięcia nazywanej pieszczotliwie „Księżniczki Basenu” wykraczają daleko poza pływanie. Otrzymała wiele nagród krajowych i międzynarodowych, w tym honorowy tytuł Republiki Cypryjskiej za osiągnięcia w Tokio 2020, została uznana najlepszym sportowcem roku Wspólnoty Brytyjskiej w 2007 r. i wybrana przez prezydencję francuską do reprezentacji Cypru w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet w 2022 r. W 2021 r. Pelendritou wykazała się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami i determinacją, pobijając rekord świata z czasem 1 min 19 s 78 setnych. To osiągnięcie jeszcze bardziej ugruntowało jej status jednej z najlepszych parapływaczek na świecie.

Dzięki niezachwianemu zaangażowaniu w sport i niezwykłej historii sukcesów, Karolina Pelendritou w dalszym ciągu napawa swój naród dumą.

Flag icon ©

Cypr

Para Swimming Logo

Parapływanie

Trophy Icon ©

3 x złoty, 2 x srebrny, 1 x brązowy medal

Karolina Pelendritou

Świętuj olimpijskiego ducha dzięki Visa

Jako oficjalny partner w zakresie technologii płatniczych, Visa z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oraz programy wspierające sportowców olimpijskich i paraolimpijskich na całym świecie.