Visa and Paris 2024 logo ©

Poznaj Birgit

Talent sportowy Skarstein obejmuje dwa wymagające sporty. W swojej karierze zdobyła 11 medali Mistrzostw Świata, w tym siedem w wioślarstwie i cztery w narciarstwie biegowym, co potwierdza jej wszechstronność i zdolność zdobywania wysokich wyników w różnych dyscyplinach. Zatriumfowała na Igrzyskach Paralimpijskich w Tokio 2020, w jedynkach kobiet, przywożąc Norwegii złoto. To wyróżnienie było potwierdzeniem jej umiejętności i poświęcenia oraz stanowiło ważny moment w jej karierze.

Skarstein, doświadczona zawodniczka, pięciokrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Paralimpijskich, demonstrując swoją konsekwentność w wyczynowym sporcie. Poza boiskiem Skarstein jest entuzjastką polityki, sportu i wspinaczki górskiej, co podkreśla jej wszechstronną osobowość.

Do swojej długiej listy osiągnięć Skarstein dodała nowy najlepszy czas na świecie w pierwszym finale A w PR1 W1x, kończąc zawody z czasem 9:47:83. To osiągnięcie jeszcze bardziej ugruntowało jej pozycję jednej z najlepszych sportsmenek paralimpijskich na świecie.

Dzięki swoim imponującym wynikom sportowym i różnorodnym zainteresowaniom Birgit Skarstein doskonale reprezentuje potencjał parasportowców.

Nelia Barbosa

Norwegia

Para-Rowing Pictogram

Parawioślarstwo

Visa Trophy Icon

1 x złoty medal

Birgit Skarstein

Świętuj olimpijskiego ducha dzięki Visa

Jako oficjalny partner w zakresie technologii płatniczych, Visa z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oraz programy wspierające sportowców olimpijskich i paralimpijskich na całym świecie.