Visa and Paris 2024 logo ©

Poznaj Annę

Luxová stale obecna jest na światowej scenie paraolimpijskiej, gdyż uczestniczyła już w trzech Igrzyskach Paraolimpijskich w latach 2012, 2016 i 2020. Jej podróż nie była łatwa, ponieważ w młodym wieku pokonała znaczącą przeszkodę, kiedy przeszła operację ścięgna Achillesa w wieku 17 lat.

Pomimo tej porażki Luxová podniosła się z godną pochwały determinacją, zdobywając swoje pierwsze międzynarodowe wyróżnienie podczas Tokio 2020, gdzie zdobyła zasłużony brązowy medal w pchnięciu kulą kobiet. To osiągnięcie, jej pierwsze na poziomie międzynarodowym, jest świadectwem jej niezachwianej determinacji i sprawności w sporcie.

Mająca zaledwie 24 lata Luxová jest ucieleśnieniem wytrwałości i poświęcenia, pokazując, że wyzwania można pokonać, a marzenia można osiągnąć dzięki wytrwałości i silnemu duchowi.

Flag icon ©

Czechy

Para athletics logo

Paralekkoatletyka

Trophy Icon ©

1 x brązowy medal

Anna Luxova

Świętuj olimpijskiego ducha dzięki Visa

Jako oficjalny partner w zakresie technologii płatniczych, Visa z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oraz programy wspierające sportowców olimpijskich i paraolimpijskich na całym świecie.