Visa i Western Union rozszerzają współpracę, ułatwiając przesyłanie pieniędzy za granicę

06/03/2024

Press Release Image
  • Dzięki możliwościom Visa Direct, klienci Western Union w 40 krajach będą mogli przesyłać w trybie ekspresowym pieniądze rodzinie i przyjaciołom na całym świecie.
  • Western Union planuje wydawać karty debetowe Visa w Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej oraz w Europie.
  • Klienci Western Union z sektora rządowego i organizacji pozarządowych będą mogli także wykorzystywać karty przedpłacone do przesyłania środków w ramach pomocy humanitarnej.

San Francisco i Denver, 6 marca 2024 r., Visa (NYSE: V) ogłosiła podpisanie 7-letniej umowy z Western Union (NYSE: WU). W ramach nowego porozumienia klienci Western Union będą mogli przesyłać pieniądze na karty Visa i rachunki bankowe swoich bliskich i przyjaciół w 40 krajach w ramach 5 regionów.[1]

Umowa obejmuje wydawanie kart, implementację Visa Direct w ramach Western Union, a także dostarczanie usług dodatkowych, w tym produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.

Western Union i Visa rozwijają także programy wypłat środków przez organizacje humanitarne i rządy, by wesprzeć dostarczenie niezbędnej pomocy podczas katastrof. Te działania mają na celu usprawnienie przesyłania funduszy w ramach pomocy kryzysowej i humanitarnej, realizacji międzynarodowych emerytur[2]i krajowych świadczeń czy innych rodzajów wypłat środków.

– Dla wielu ludzi przekazy pieniężne to podstawowy sposób przesyłania niezbędnych środków bliskim przebywającym za granicą. Gdy weźmiemy pod uwagę, że często są to nagłe potrzeby wymagające rozwiązań o łatwej dostępności, możliwość bezpiecznego i wygodnego przesyłania pieniędzy może robić różnicę – powiedział Chris Newkirk, Global Head of Commercial & Money Movement Solutions w Visa –Wykorzystując globalną skalę działalności Visa i kompetencje cyfrowe Western Union, rewolucjonizujemy sposób, w jaki konsumenci przesyłają środki na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować większej liczbie ludzi szybkie i sprawne rozwiązania w płatnościach międzynarodowych – dodał.

Ambitne społeczności na całym świecie polegają na Western Union w kwestii innowacyjnych i dostępnych usług finansowych, które oferują elastyczność, jakość i zaufanie– powiedział Sam Jawad, Head of Ecosystem, at Western Union. –Zacieśniając naszą strategiczną współpracę z Visa, wspólnie dostarczymy skuteczne produkty i usługi, które mogą pomóc naszym klientom w tworzeniu warunków życia dla siebie i swoich bliskich – dodał.

Umowa między Visa i Western Union jest rozszerzeniem współpracy związanej z wdrożeniem Visa Direct przez Western Union w 2022 i 2019 roku, które umożliwiło konsumentom w USA i Europie przysyłanie środków bezpośrednio do posiadaczy określonych kart Visa przebywających za granicą.

Aby dowiedzieć się więcej o Visa Direct zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://usa.visa.com/partner-with-us/payment-technology/visa-direct.html.

***

Informacje o Visa Inc.

Visa (NYSE: V) jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i instytucjami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Wierzymy, że gospodarki, które uwzględniają wszystkich na całym świecie, pomagają wzrastać każdemu. Uważamy, że zapewnienie dostępu do nich jest fundamentem przyszłości przepływu pieniędzy. Więcej informacji można znaleźć na www.visa.pl.

Informacje o Western Union

Western Union (NYSE: WU) działa, by pomagać ludziom na całym świecie dążącym do budowania finansowej przyszłości dla siebie, bliskich i swoich społeczności. Nasze wiodące usługi w zakresie międzynarodowego, wielowalutowego przepływu pieniędzy, płatności i cyfrowych usług finansowych umożliwiają konsumentom, firmom, instytucjom finansowym i rządom - w ponad 200 krajach i terytoriach oraz w prawie 130 walutach - łączenie się z miliardami kont bankowych, milionami cyfrowych portfeli i kart oraz globalnym zasięgiem setek tysięcy punktów sprzedaży detalicznej. Naszym celem jest oferowanie dostępnych usług finansowych, które pomagają ludziom i społecznościom się rozwijać. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.westernunion.com.


[1] W tym między innymi USA, Kanada, Zjednoczone Królestwo, Turcja, Rumunia, Polska, Filipiny, Indonezja, Wietnam, Sri Lanka, Tajlandia, Hongkong, Indie, Pakistan, Meksyk, Kolumbia, Brazylia, Peru, Kostaryka, Egipt, Kenia, Uganda i Tanzania.

[2] Dostępność uzależniona jest od rynku. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od lokalnych przedstawicieli Visa.