FIFA rozszerza globalne partnerstwo z Visa na Mistrzostwa Świata FIFA 2026

25/01/2024

Press Release Image
  • Visa pozostanie Globalnym Partnerem FIFA, umożliwiając posiadaczom kart Visa korzystanie z ekskluzywnych aktywacji, promocji i unikalnego dostępu do uczestnictwa w turniejach FIFA
  • Podczas Mistrzostw Świata FIFA 2026, Visa i FIFA chcą zapewnić kibicom jeszcze bardziej zaawansowaną cyfrowo obsługę
  • Od 2007 roku Visa zwiększa komfort uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez FIFA, których było już ponad 40

Warszawa, 25 stycznia, 2024 r., FIFA ogłosiła rozszerzenie partnerstwa z Visa (NYSE: V), jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych i Oficjalnym Partnerem FIFA.

Dzięki nowej umowie, obowiązującej do 2026 roku, Visa i FIFA będą działać na rzecz rozwoju piłki nożnej, a także wspierać sportowców, kibiców i klientów podczas ekscytujących wydarzeń piłki młodzieżowej, beach soccera i FIFAe (turnieje e-sportowe). Zwieńczeniem współpracy będą największe w historii Mistrzostwa Świata FIFA w 2026 roku.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością kontynuowania długotrwałego i owocnego partnerstwa z Visa. Nieustające zaangażowanie Visa w poprawę doświadczeń kibiców, w połączeniu z innowacyjnym podejściem do technologii płatności, jest zgodne z wizją FIFA, aby uczynić piłkę nożną prawdziwie globalną i dostępną dla wszystkich dyscypliną. Wspólnie chcemy zapewnić kibicom na całym świecie możliwość przeżywania unikalnych chwil – mówi Gianni Infantino, Prezydent FIFA.

Visa pozostanie oficjalnym partnerem FIFA w zakresie płatności podczas globalnych wydarzeń FIFA, zapewniając fanom gładko przebiegające i bezpieczne płatności w miejscu rozgrywania turnieju. W okresie trwania partnerstwa, posiadacze kart Visa mogą liczyć na ekskluzywne zakulisowe wejściówki na turnieje FIFA, możliwość wzięcia udziału w przedsprzedażach i w innych ciekawych promocjach w stacjonarnych sklepach FIFA oraz na FIFAstore.com.

Nasz współpraca z FIFA przyniosła jak dotąd ogromne korzyści naszej marce, klientom i posiadaczom kart. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą długofalową współpracę i zapewnić płynnie funkcjonujące płatności podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie – powiedział Oliver Jenkyn, Group President, Global Markets, Visa.

Bazując na wynikach badania Visa: „Digital Fans: How Connected Experiences Can Power the Future of Fandom”, Visa i FIFA będą wspólnie pracować nad zidentyfikowaniem kolejnych kroków w stronę poprawy doświadczeń kibiców na największych w historii Mistrzostwach Świata FIFA oraz innych wydarzeniach FIFA.

Od 2007 roku Visa odgrywa kluczową rolę w polepszaniu doświadczenia płatniczego na ponad 40 wydarzeniach FIFA, w tym na ostatnich Mistrzostwach Świata FIFA 2022 w Katarze oraz zeszłorocznych rekordowych Mistrzostwach Świata Kobiet FIFA 2023 w Australii i Nowej Zelandii. W ramach 16 lat współpracy Visa i FIFA zrobiono ogromne postępy w podniesieniu poziomu obsługi kibiców. Podczas Mistrzostw Świata FIFA 26 obie organizacje chcą pójść dalej i zapewnić fanom cyfrowo unowocześnione, dostosowane do potrzeb i płynne doświadczenie zakupowe – Romy Gai, Chief Business Officer w FIFA.

– Jednym z głównych celów Visa w ramach partnerstwa z FIFA jest wzbogacenie doświadczeń zarówno kibiców jak i sportowców. Bycie częścią Mistrzostw Świata FIFA 2026 to dla nas wyjątkowa okazja do osiągnięcia tego celu. Trzeba pamiętać, że przy rozrywkowym charakterze wydarzeń sportowych, jest to też świetnie prosperujący biznes. To dla Visa szansa znalezienia się na styku kultury i handlu oraz sprostania wysokim oczekiwaniom posiadaczy kart Visa w dniu meczowym, niezależnie od tego, czy przeżywają emocje sportowe w swoich domach, czy w samym sercu akcji na boisku – podkreśla Frank Cooper III, Chief Marketing Officer, Visa.

Więcej informacji na temat turniejów FIFA, w tym Mistrzostw Świata FIFA 2026, na stronie FIFA.com.

Informacje o Visa

Visa (NYSE: V) jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i instytucjami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Wierzymy, że gospodarki, które uwzględniają wszystkich na całym świecie, pomagają wzrastać każdemu. Uważamy, że zapewnienie dostępu do nich jest fundamentem przyszłości przepływu pieniędzy. Więcej informacji można znaleźć na Visa.pl.