Visa i zespoły Formuły 1 Red Bull ogłaszają globalne partnerstwo

24/01/2024

Press Release Image
  • Ogłoszono nową nazwę i logo zespołu Formuły 1 Visa Cash App RB
  • Visa będzie pierwszym globalnym partnerem zespołów Red Bulla w Formule 1, a logo organizacji znajdzie się na bolidach obu teamów
  • Visa i Cash App w ramach dążenia do równości w sporcie będą także wspierać zespół startujący w kobiecej serii F1 Academy

San Francisco, Faenza i Milton Keynes, Wielka Brytania - 24 stycznia, 2024 r. – W nadchodzącym sezonie kibice Formuły 1 zauważą zmianę na liście zespołów i sponsorów. Dziś zostało ogłoszone zawarcie bezprecedensowej wieloletniej umowy między Red Bull a Visa (NYSE: V), dzięki której Visa staje się globalnym partnerem obu zespołów Formuły 1 Red Bulla, a w F1 wystartuje nowy zespół Visa Cash App RB, wcześniej znany jako Scuderia Alpha Tauri.

Pierwszy od ponad 15 lat nowy globalny sponsoring sportowy Visa obejmie zespół Visa Cash App RB oraz odpowiadające mu partnerstwo tytularne w teamie F1 Academy, a także zespół Oracle Red Bull Racing (ORBR). Logo Visa pojawi się na bolidach Oracle Red Bull Racing, Visa Cash App RB oraz bolidach firmowanych przez te zespoły w F1 Academy.

To przełomowe porozumienie i dla Visa wspaniała okazja, by nawiązać relacje z jedną z najszybciej rozwijających się sportowych społeczności na świecie” – stwierdził Frank Cooper III, Chief Marketing Officer, Visa. – „Nowe partnerstwo doskonale pasuje do wizji Visa, by inspirować ludzi do osiągania sukcesów przez podejmowanie małych kroków i udoskonaleń każdego dnia, w każdej dyscyplinie i w każdym wyścigu”.

Zespół Visa Cash App RB startuje w wyścigu, którego stawką jest przyszłość

Kierowcy zespołu Visa Cash App RB, Yuki Tsunoda z Japonii i Daniel Ricciardo z Australii, zaprezentują inspirowany markami Visa i Cash App nowy wygląd kombinezonów i bolidów podczas inauguracji sezonu 2024 w Bahrajnie, 29 lutego. Nowe barwy zostaną oficjalnie przedstawione 8 lutego podczas specjalnego wydarzenia w Las Vegas.

Debiut Visa Cash App RB to nie tylko ogromne możliwości promocji obu marek. Firmy będą wspierać zespół w osiąganiu jak najlepszych wyników na torze, zaś posiadaczom kart umożliwiać przeniesienie się w sam środek akcji, dzięki dostępowi za kulisy, spotkaniom z kierowcami, gadżetom czy wydarzeniom towarzyszącym podczas wyścigów.

,,Fantastycznie jest móc zaprezentować nową odsłonę zespołu i powitać nowych partnerów, rozpoczynając kolejny etap naszej historii w Formule 1,”– powiedział Peter Bayer, Chief Executive Officer w nowopowstałym zespole Visa Cash App RB. –„Zespół z Faenzy wkracza w nową erę, pozostając przy swoich korzeniach jako kuźnia talentów, teraz jednak z jeszcze większymi ambicjami konkurowania o najwyższe trofea F1. Mamy odważną wizję rozwoju naszego zespołu, na którego czele stoi Laurent Mekies, a z partnerami tak zorientowanymi na przyszłość jak Visa i Cash App z pewnością będzie to niezwykle ekscytująca podróż”.

Wspieranie równości w sportach motorowych

Visa od dawna zaangażowana jest we wspieranie kobiet i wzmacnianie ich pozycji ekonomicznej również poprzez działania sponsoringowe. Kontynuując te inicjatywy, Visa i Cash App w ramach partnerstwa z Red Bull wesprą zespół Visa Cash App RB także w F1 Academy. Ten kobiecy cykl wyścigowy rozgrywany jest na siedmiu wybranych torach Formuły 1 w trakcie weekendów wyścigowych F1. Nowa identyfikacja wizualna tego zespołu również zostanie zaprezentowana podczas lutowego wydarzenia.

Jako wieloletni partnerzy Visy i Red Bulla jesteśmy zachwyceni, rozpoczynając tę przygodę” – podkreśliła Catherine Ferdon, Head of Brand, Cash App. – „Visa Cash App RB i Cash App istnieją po to, aby łączyć ludzi i społeczności, a nic nie jednoczy tak, jak sport. Formuła 1 staje się w USA coraz bardziej popularna. Współpraca sponsorska pozwoli nam zacieśnić relacje Cash App z fanami F1 i wpisuje się w nasze dążenie do wspierania i rozwoju społeczności kibiców F1 w USA, jednocześnie oferując większą wartość naszym klientom. Cash App może pochwalić się wypromowaniem wielu nowych talentów, więc cieszy nas współpraca z zespołem znanym z rozwijania niesamowitych kierowców dopiero zaczynających ściganie”.

Narodziny Visa Cash App RB to wyjątkowa chwila” – powiedział Oliver Hughes, Chief Marketing Office w Oracle Red Bull Racing. – „Nowa tożsamość nie sprowadza się jedynie do zmiany nazwy. To początek niezwykłej podróży, która ma nas wynieść na nowy poziom współzawodnictwa, o czym świadczy nawiązanie partnerstwa tytularnego z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jednak podobnie jak cały nasz zespół, Visa jest skupiona na przyszłości: nie poprzestaje na pozycji jednego ze światowych liderów swojej branży, ale chce wyznaczać nowe kierunki rozwoju cyfrowych usług finansowych wszędzie i dla każdego. Podobnie zaangażowana w budowanie przyszłości finansów jest Cash App, jedna z najczęściej pobieranych aplikacji finansowych, która dołącza do naszego zespołu jako kluczowy partner. W swojej nowej odsłonie zespół Visa Cash App RB jest przyszłościowym projektem, który ma ambicje walki o czołowe miejsca podczas każdego weekendu ścigania”.

Informacje o:

Visa Cash App RB: startujący od 2006 roku w ponad 350 wyścigach włoski zespół Red Bull Formuły 1 jest jednym z najbardziej stabilnych i znaczących teamów. Utworzony jako Scuderia Toro Rosso z założeniem wprowadzania przyszłych mistrzów na tor, zespół odniósł sukces, inicjując kariery na najwyższym poziomie pokolenia kierowców, którzy później wygrywali wyścigi i mistrzostwa świata w Formule 1 i nie tylko. Dobra passa była kontynuowana po rebrandingu zespołu w 2020 roku pod szyldem Scuderia, ze zwycięstwem w Grand Prix Włoch w pierwszym sezonie. Zespół odradza się po raz kolejny z nową misją – walki o najwyższe trofea. Zespół Visa Cash App RB wkracza w nową erę rywalizacji na szczycie motorsportu.

Visa: Visa jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i instytucjami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Wierzymy, że gospodarki, które uwzględniają wszystkich na całym świecie, pomagają wzrastać każdemu. Uważamy, że zapewnienie dostępu do nich jest fundamentem przyszłości przepływu pieniędzy. Więcej informacji można znaleźć na www.visa.pl.

Cash App: Cash App to aplikacja finansowa i prosty sposób na wydawanie, wysyłanie i przechowywanie pieniędzy. Wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy jest bezpłatne i szybkie, a większość płatności można przelać bezpośrednio na konto bankowe w ciągu zaledwie kilku sekund. Dzięki Cash App klienci mogą również kupować i sprzedawać Bitcoiny w czasie rzeczywistym, otrzymywać wypłatę bezpośrednio do aplikacji, stworzyć swój unikalny $cashtag i podzielić się nim z kimkolwiek, aby szybko otrzymywać płatności, a także posługiwać się kartą Cash App, by płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty debetowe Visa. Karty debetowe wydawane są przez Sutton Bank na podstawie licencji Visa U.S.A., Inc. Visa jest zastrzeżonym znakiem towarowym Visa U.S.A., Inc. Wszystkie inne znaki towarowe i marki należą do ich właścicieli. Pobierz Cash App za darmo pod adresem cash.app/download.

Oracle Red Bull Racing: Od momentu powstania, Oracle Red Bull Racing jest w czołówce Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA, wiodącej kategorii sportów motorowych na świecie. Założony w 2005 roku, aby rozszerzyć obecność firmy Red Bull w F1 i zmienić status quo w tej dyscyplinie poprzez odważne połączenie pasji, dobrej zabawy, ambicji i chęci zwyciężania, Oracle Red Bull Racing stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów F1. Z wieloma tytułami konstruktorów i kierowców oraz ponad 100 wygranymi wyścigami na koncie, Oracle Red Bull Racing kontynuuje swoje dążenie do jak najlepszych wyników - jako zespół wyścigowy, jako stajnia mistrzów i jako innowator technologiczny.