Ponad 100 sportowców dołączyło do Team Visa przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi Paryż 2024

22/11/2023

Press Release Image

W Paryżu odbyło się spotkanie członków Team Visa, podczas którego zawodnicy i zawodniczki uczyli się między innymi, jak tworzyć angażujące treści w social mediach i budować markę osobistą

POLSKA – 22 listopada, 2023 r. – Visa (NYSE: V), Światowy Partner Płatniczy i Technologiczny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, przedstawia 117 zawodniczek i zawodników, którzy znaleźli się w gronie Team Visa na Paryż 2024. Sportowcy, którzy zapewnili, lub mają nadzieję zapewnić sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich, stanowią najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupę w historii programu, reprezentującą ponad 60 krajów i 40 dyscyplin sportowych, w tym breaking, który debiutuje na Igrzyskach.

Team Visa wzmacniają również sportowcy z Polski. Kinga Drożdż, zdobywczyni wielu tytułów w szermierce na wózkach, szermierkę trenuje od dziecka, a na swoim koncie ma liczne nagrody, zarówno na poziomie europejskim, jak i światowym. W roku poprzedzającym Paryż 2024 została mistrzynią świata w swojej dziedzinie. Kilka miesięcy wcześniej do Team Visa dołączyła tenisowa mistrzyni Iga Świątek. Iga nieustannie bije kolejne rekordy, a tytuły, które zdobyła, stały się wydarzeniami bez precedensu w kontekście jej wieku i narodowości. Obie zawodniczki zapisały się na kartach historii sportu i są znane fanom na całym świecie, stanowiąc dla nich inspirację.

Szczyt Team Visa: master class o sztuce opowiadania

Zawodnicy i zawodniczki Team Visa pochodzący z całego świata spotkali się niedawno w Paryżu podczas Szczytu Team Visa, dwudniowego spotkania w formule master class prowadzonego pod okiem znanych twórców treści online. Motywem przewodnim warsztatów było budowanie angażującej marki w mediach i przedstawienie najlepszych praktyk, które pozwolą sportowcom opowiedzieć ich własne historie w ciekawy dla odbiorców sposób.

Sportowcy mogą dzisiaj dzielić się swoimi historiami, tworzyć społeczności ze swoimi fanami, a także sprzedawać tworzone przez siebie produkty – powiedział Frank Cooper, Chief Marketing Officer, Visa. – W ostatnim czasie zgromadziliśmy zawodników i zawodniczki Team Visa w Paryżu, aby pomóc im rozwinąć się twórczo oraz odnaleźć nowe i skuteczne sposoby docierania ze swoimi inspirującymi historiami do ludzi na całym świecie.

Miasto goszczące przyszłoroczne wielkie wydarzenie sportowe stało się obszarem twórczych poszukiwań czerpiących inspiracje ze sztuki, technologii, muzyki, sportu, mody i kuchni francuskiej. Sportowcy, wspierani przez najlepszych twórców mediów społecznościowych w tym influencerów, uczyli się wyrażać siebie poprzez swoje pasje. Zgłębiali też tajniki działania platform społecznościowych, dzięki którym będą mogli szerzej zaistnieć w świadomości odbiorców oraz doskonalili umiejętności opowiadania o sobie.

Influencerzy ze świata kultury oraz twórcy online towarzyszyli zawodnikom i zawodniczkom w ich zadaniach polegających na kreowaniu treści. W trakcie warsztatów wspólnie uczyli się nowej dla siebie dyscypliny sportowej, komponowali własne utwory muzyczne, próbowali sił w street artcie czy starali się kreować trendy w mediach społecznościowych, przemierzając ulice Paryża. Członkowie Team Visa odwiedzili także młodzież ze Sport Dans La Ville, wiodącego francuskiego stowarzyszenia promującego integrację poprzez sport. Okazją do spotkania było powstanie inspirującego muralu na Stade Elisabeth autorstwa Etienne Bardellego i będącego wyrazem uznania dla lokalnej społeczności oraz sposobem na zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu.

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Paryż 2024 – Team Visa w liczbach:

Program Team Visa powstał w 2000 roku i od tego czasu Visa wzięła pod swoje skrzydła ponad 600 olimpijczyków i paraolimpijczyków wybranych w oparciu o ich osiągnięcia sportowe, zaangażowanie społeczne, a także podzielanie przez nich wartości bliskich Visa, takich jak: równość, dostęp i inkluzywność.

Kluczowe fakty na temat składu Team Visa na Paryż 2024:

  • 117 olimpijczyków i paraolimpijczyków z ponad 60 krajów, w tym 7 nowych (Austria, Armenia, Cypr, Malta, Słowacja, Uzbekistan, Honduras)
  • Zawodnicy i zawodniczki mają między 15 a 48 lat, a odsetek zawodniczek jest największy w historii programu
  • Paryż 2024 to 40 dyscyplin sportowych, w tym debiutujący Breaking
  • Uczestnicy programu łącznie zdobyli 175 medali, przy czym dla 15 zawodników będzie to pierwszy występ na Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich
  • Łącznie ponad 45 milionów osób śledzących zawodników i zawodniczki Team Visa w mediach społecznościowych

W składzie Team Visa na Paryż 2024 znaleźli się tacy uznani zawodnicy i zawodniczki jak: Iga Świątek (tenis, Polska), Sky Brown (skateboarding, Wielka Brytania), Teresa Perales (parapływanie, Hiszpania), Kanoa Igarashi (surfing, Japonia), czy sportowcy z USA jak: Noah Lyles (lekkoatletyka – sprint), Catarina Macario (piłka nożna), Caroline Marks (surfing), Oksana Masters (parakolarstwo), Samantha Mewis (piłka nożna), Ryan Neiswender (paraolimpijska koszykówka) i Mallory Swanson (piłka nożna). W tym gronie są także sportowcy liczący na zakwalifikowanie się na swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie: Qingyi Liu (Breaking, Chiny), Rasheed Broadbell (lekkoatletyka – sprint/bieg przez płotki, Jamajka), Ardan Galymuly (goalball, Kazachstan) i Jonathan White (parakajakarstwo, Wielka Brytania).

Dołączenie do Team Visa to dla mnie wielki zaszczyt. Visa bardzo pomogła mi w pokonaniu przeszkód związanych z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020 i cieszę się, że wspiera mnie także na drodze do przyszłorocznego wydarzenia w Paryżu – powiedział Noah Lyles. – Znalezienie się w gronie tak inspirujących postaci świata sportu samo w sobie jest wielkim wyróżnieniem, a dodatkową motywację stanowi partnerstwo z Visa. Dzięki temu mogłem poznać wyjątkowych twórców, a udzielone przez nich wsparcie pomoże mi docierać do fanów na całym świecie, także poza światem sportu.

Aby dowiedzieć się więcej, jak Visa wspiera Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, zapraszamy do odwiedzenia strony opisującej działalność sponsorską Visa.

Informacja o Visa

Visa (NYSE: V) jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i instytucjami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Wierzymy, że gospodarki, które uwzględniają wszystkich na całym świecie, pomagają wzrastać każdemu. Uważamy, że zapewnienie dostępu do nich jest fundamentem przyszłości przepływu pieniędzy. Więcej informacji można znaleźć na visa.pl.