Tenisowa mistrzyni Iga Świątek dołącza do Team Visa, jako nowa globalna ambasadorka marki

17/08/2023

Press Release Image

Dołączenie Igi Świątek do Team Visa wpisuje się w długofalowe zaangażowanie organizacji we wspieranie najbardziej inspirujących sportowców na świecie podczas rozgrywek i poza nimi

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA – 17 sierpnia 2023 r. – Visa (NYSE: V), jeden ze światowych liderów płatności cyfrowych, powitała dzisiaj tenisową mistrzynię, Igę Świątek, w gronie Team Visa – różnorodnej i utalentowanej grupie sportowców z całego świata, przygotowujących się do rywalizacji w ramach Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024. Team Visa pomaga sportowcom dbać o ich rozwój osobisty i zawodowy, oferując im wsparcie finansowe. Daje również przestrzeń do działalności charytatywnej, a także narzędzia z zakresu wiedzy finansowej oraz zasoby pozwalające zachować im dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Iga Świątek będzie dla Team Visa cennym wzmocnieniem – to nie tylko silny głos w naszym kraju, ale też inspiracja dla kibiców tenisa na całym świecie.

W 2020 roku, mając zaledwie 19 lat, Iga Świątek zapisała się na kartach historii, zdobywając tytuł wielkoszlemowy w grze pojedynczej, czego nie udało się dotąd dokonać żadnemu zawodnikowi czy zawodniczce z Polski. Jednocześnie została najmłodszą kobietą, która dotarła do finału French Open. Od tego czasu Iga Świątek zdążyła pobić kolejne rekordy, w tym została numerem 1 rankingu, co w polskim tenisie jest również wydarzeniem bez precedensu. Jak dotąd polska zawodniczka zdobyła cztery tytuły Wielkiego Szlema – to ewenement w kontekście jej wieku i narodowości.

Cały świat miał okazję przekonać się o ogromnym talencie, jaki Iga Świątek pokazała już na wczesnym etapie swojej kariery, dlatego z dumą witamy ją w Team Visa, doceniając wartości, które sobą reprezentuje – powiedział Frank Cooper III, Chief Marketing Officer, Visa. – Iga Świątek udowadnia, że marzenia spełniają się dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, co jest niezwykłą inspiracją dla kolejnego młodego pokolenia.

Team Visa powstał w 2000 roku i od tego czasu udzielił wsparcia ponad 600 sportowcom, z czego ponad połowę stanowią kobiety. Oferuje sportowcom z całego świata narzędzia i wsparcie, które pomagają im osiągnąć swoje cele zarówno w świecie sportowej rywalizacji, jak i poza nim. Zawodnicy wybierani są na podstawie osiągnięć, osobistych doświadczeń i wpływu społecznego, które są zbieżne z wartościami i priorytetami Visa, takimi jak różnorodność, równość, inkluzywność i wspieranie społeczności lokalnych.

Zaczęłam swoją tenisową karierę w młodym wieku i mimo że wciąż się uczę, staram się być wzorem dla innych młodych ludzi – powiedziała Iga Świątek. – Znalezienie się w gronie Team Visa wśród tak wielu niezwykłych sportowców pomoże mi dalej działać na rzecz spraw bliskich mojemu sercu, zarówno w kwestiach sportowych, jak i społecznych, które są dla mnie ważne.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Visa wspiera sportowców, zapraszamy do odwiedzenia strony Team Visa.

Informacje o Visa

Visa Inc. (NYSE: V) jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Nasza nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych i skutecznych płatności na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Niesłabnący nacisk, jaki firma kładzie na innowacyjność, sprzyja szybkiemu wzrostowi handlu z wykorzystaniem wszelkich urządzeń połączonych z internetem. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Więcej informacji znajduje się na stronie Visa, Visa.pl/blog.