Poznaj Visa: Legendarna marka Visa w nowej odsłonie - dla wszystkich i wszędzie

21/07/2021

Press Release Image

Początek zaplanowanej na lata ewolucji cieszącej się globalnym zaufaniem marki Visa – od kart płatniczych do wspierania inkluzywnego rozwoju gospodarczego i wspierania różnorodnych przepływów pieniędzy.

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA – 21 LIPCA 2021 r. – Visa, globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi, zapoczątkowała dzisiaj pierwszy etap ewolucji swojej marki, zapraszając wszystkich do obejrzenia filmu „Poznaj Visa”, który podkreśla zróżnicowane możliwości sieci Visa oraz zaangażowanie w globalną integrację gospodarczą. W ramach tego etapu, wpisującego się w strategię biznesową firmy, przeprowadzona zostanie na całym świecie dynamiczna kampania marketingowa, której częścią będzie zaprezentowanie marki Visa w nowej odsłonie.

Ponad sześćdziesiąt lat temu, kiedy powstawała organizacja Visa, niewielu potrafiło sobie wyobrazić świat bez gotówki i czeków. Towarzysząca powstaniu firmy wizja wprowadzenia bardziej bezpiecznej, pewnej i wygodnej waluty w postaci cyfrowej, sprowadzała się do prostego pytania: co jeśli pieniądz stałby się w pełni elektroniczny? Dzisiaj Visa nadal współtworzy przyszłość handlu cyfrowego, dzięki stwarzaniu dostępu do swojej bezpiecznej i globalnej sieci, działającej dla każdego, wszędzie.

- Ludzie sądzą, że „znają” Visa. Konsumenci i firmy ufają sile tej marki i widzą ją, kiedy otwierają portfel, płacą sprzedawcy, wchodzą do sklepu, czy robią zakupy online. Często nie zdają sobie jednak sprawy, że Visa zarządza najbardziej dynamiczną siecią ludzi, partnerstw i produktów - powiedziała Lynne Biggar, Executive Vice President and Global Chief Marketing Officer w Visa. - Chcemy sprawić, że ludzie przestaną postrzegać Visa przez pryzmat kart płatniczych, a zaczną postrzegać nas jako zaufaną sieć umożliwiającą rozwój handlu.

Visa niezmiennie wspiera transakcje kartami zarówno w postaci fizycznej, jak i cyfrowej, jednak coraz częściej znajduje się także w samym centrum procesu umożliwiania przesyłania pieniędzy. Visa wspiera rozwój gospodarczy - sieć Visa łączy 3,6 miliarda rachunków, ponad 70 milionów punktów sprzedaży, dziesiątki tysięcy partnerów i rocznie obsługuje transakcje o wartości ponad 11 bilionów dolarów. W ostatnich pięciu latach Visa zainwestowała 9 miliardów dolarów w technologie, które będą kształtować przyszłość handlu poprzez stworzenie zróżnicowanego pakietu produktów, usług i korzyści[1]. Przykładowo, sieć Visa pomaga zapewnić rozwiązanie, dzięki któremu pracownik dorywczy otrzyma swoje wynagrodzenie w czasie rzeczywistym, usprawnia płatności między osobami fizycznymi, poprzez odbieranie i wysyłanie pieniędzy między miliardami kart i rachunków na całym świecie, czy umożliwia łatwiejsze transgraniczne płatności korporacyjne o dużej wartości.

Przedstawiając szeroki zakres możliwości Visa, elementy pierwszego etapu ewolucji marki obejmują:

Filmy „Poznaj Visa” prezentujące siłę sieci Visa. Marka zaprezentowała krótki film zapraszający wszystkich do zapoznania się z Visa, siecią działającą dla każdego, wyreżyserowany przez Malika Hassana Sayeeda i opracowany przez wielokrotnie nagradzaną agencję Wieden+Kennedy, która wspiera Visa na poziomie globalnym. Uzupełnieniem tej reklamy jest seria krótkich filmów i formatów graficznych, które pokazują na jak różne sposoby działa sieć Visa, stwarzając ludziom na całym świecie możliwość rozwijania i korzystania z wymiany handlowej. W projekt zaangażowana została najlepsza i najbardziej różnorodna grupa pracowników kreatywnych. Oprócz wspomnianego Sayeeda, Visa podjęła współpracę z fotografką Camillą Falquez i argentyńskim zespołem reżyserskim Pantera & Co. złożonym z Briana Kazezema, Pato Martineza i Francisco Cantona. Efektem było dynamiczne uchwycenie takich osiągnięć jak:

Nowa tożsamość marki Visa symbolizuje zmianę. Visa od dawna jest synonimem zaufania, bezpieczeństwa, akceptacji i inkluzywności. Te kluczowe wartości, a także cel umożliwienia wszystkim uczestnictwa w globalnej gospodarce, znajdą wyraz w nowej odsłonie wizualnej identyfikacji marki, która zostanie unowocześniona i zyska większy dynamizm dzięki współpracy z Mucho, wiodącą firmą specjalizującą się w projektowaniu marek. Kampania “Poznaj Visa” uchyla rąbka tajemnicy co do ewolucji wizualnej identyfikacji marki, która wprowadzona zastanie jeszcze w tym roku. Zmiany obejmować będą odświeżone, żywsze kolory, specjalnie stworzoną czcionkę, a także zaktualizowany symbol marki wyrażający cel przyświecający organizacji, tak aby całość jak najskuteczniej działała w nowej, cyfrowej rzeczywistości.

W trakcie 2021 roku nowa tożsamość marki Visa stanie się widoczna w ponad 200 krajach i terytoriach, w których organizacja jest obecna, wpisując się w pierwotną strategię biznesową firmy obejmującą:

  • Płatności konsumenckie, w szczególności zwiększanie dostępu za pomocą płatności cyfrowych do wartych 17 bilionów dolarów płatności dokonywanych obecnie za pomocą gotówki i czeków.
  • Nowe przepływy pieniędzy, w tym transgraniczne płatności między osobami fizycznymi oraz szereg usług o wartości dodanej, które pozwalają: wspierać firmy każdego rozmiaru w odnajdywaniu się w dzisiejszym otoczeniu gospodarczym, identyfikować nowe obszary wzrostu i kontynuować naszą misję sprawiania, że Visa jest najbezpieczniejszą, odporną i niezawodną siecią.
  • Różnorodne oferty i rozwiązania tworzone dzięki prężnie rozwijającym się partnerstwom z fintechami i uznanymi markami, współpracy z rządami na całym świecie i innowacyjnym technologiom powstałym z myślą o przyszłości.

- Wraz z ewolucją marki chcemy dać wyraz śmiałej ambicji Visa poprzez pokazanie jakie wartości i cele nam przyświecają – dodała Lynne Biggar. - Świat ponownie się otwiera, a pieniądze przesyła się na coraz to nowsze sposoby, dlatego nie ma lepszego momentu na pokazanie pracy, jaką wykonujemy, a także jak bardzo do prężnego rozwoju ludzi, firm i gospodarek może przyczynić się marka o takiej skali oddziaływania i wartościach jak Visa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat “Poznaj Visa” zapraszamy do odwiedzenia strony https://usa.visa.com/our-purpose/leading-by-example.html.


[1] Analiza finansowa Visa, 2019 r.