Team Visa walczy o złoto: przedstawiono największą i najbardziej zróżnicowaną grupę sportowców przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

05/07/2021

Press Release Image
  • Team Visa na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 składa się ze 102 sportowców reprezentujących 54 kraje i 28 dyscyplin sportowych.
  • Do spełnienia swoich olimpijskich i paraolimpijskich marzeń będzie dążyć także dwóch pracowników Visa należących do Team Visa.

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA – 5 lipca 2021 r. – Do ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostało mniej niż 30 dni. Visa (NYSE:V), Oficjalny Partner Technologiczny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, zaprezentowała skład Team Visa, w ramach którego organizacja objęła wsparciem największą jak dotąd grupę sportowców olimpijskich i paraolimpijskich. Team Visa powstał w 2000 r. i od tego czasu Visa wzięła pod swoje skrzydła ponad 500 olimpijczyków, paraolimpijczyków oraz sportowców starających się o kwalifikację olimpijską i wspiera ich w ich dążeniu do sukcesu na arenach sportowych i poza nimi.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio - Team Visa w liczbach:

  • 102 zawodniczki i zawodników, w tym dwóch pracowników Visa uczestniczących w Programie rozwoju Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w biznesie;
  • 56 kobiet, 46 mężczyzn, co umacnia dążenie Visa do zapewnienia równości płci w sporcie, biznesie i wszystkich innych dziedzinach życia;
  • 54 kraje, w tym 19 po raz pierwszy reprezentowanych w Team Visa (m. in. Argentyna, Bułgaria, Kostaryka, Indie i Tajlandia);
  • 28 dyscyplin sportowych, w tym BMX freestyle, skateboarding, wspinaczka sportowa i surfing, które debiutują na Igrzyskach Olimpijskich.

- Wytrwałość i poświęcenie, jakie olimpijczycy i paraolimpijczycy wchodzący w skład Team Visa pokazali w zeszłym roku, zasługuje na nasze najwyższe uznanie. Wszyscy możemy się od nich uczyć tego, jak zachować determinację w obliczu niepewnego jutra – powiedziała Katarzyna Jezierska, dyrektorka marketingu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. - Czujemy się zaszczyceni, mogąc wspierać zawodników Team Visa, jak i wszystkich innych sportowców startujących w Igrzyskach Olimpijskich. Oczekiwanie na rozpoczęcie zmagań okazało się dla nich dłuższe niż się spodziewali. Jednak to dobitnie pokazuje, jak niezwykłą siłą i charakterem trzeba się wykazać, aby móc w nich uczestniczyć” – dodała Katarzyna Jezierska.

Nic nie złamie olimpijskiego i paraolimpijskiego ducha

O uporze i wytrwałości zawodników można było się przekonać, śledząc w ubiegłym roku losy bardziej i mniej doświadczonych członków Team Visa. Zarażali swoim optymizmem i pozytywną energią. Jednocześnie wykazali się ogromnym poświęceniem podczas przygotowań do rywalizacji przed światową publicznością:

  • Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) – w wieku 13 lat zdiagnozowano u niej nowotwór w prawym kolanie, który spowodował amputację nogi. W ramach rehabilitacji zajęła się pływaniem. Po 3 tygodniach rozpoczęła treningi w grupie profesjonalnej. Na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata Juniorów zdobyła 4 złote i 1 srebrny medal. W 2017 roku zmieniła dyscyplinę na parakajakarstwo. W 2019 r. została Mistrzynią Europy i zdobyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. Kozikowska mawia: „Zawsze dąż do swoich celów”. Jej celem na Igrzyskach Paraolimpijskich będzie oczywiście złoty medal.
  • Amelia Bródka (skateboarding) – jest dwukrotną mistrzynią Europy w skateboardingu. W 2012 r. została jedną ze współzałożycielek Exposure, organizacji non-profit zajmującej się wspieraniem kobiet i dziewcząt poprzez organizację imprez skateboardingowych i zbiórki pieniędzy na wsparcie ofiar przemocy domowej. W ramach swojego zaangażowania w kwestie wzmacniania pozycji kobiet, w 2013 roku wyreżyserowała film dokumentalny "Underexposed: A Women's Skateboarding Documentary" na temat sytuacji kobiet w skateboardingu. Bródka pracuje również w radzie doradczej Tony Hawk Foundation i pełni funkcję Athlete Representative for World Skate, organu zarządzającego
    Olympic Skateboarding.

- Na początku pandemii zamknięto wszystkie skateparki, nawet te na świeżym powietrzu. Wtedy okazało się, że montaż małej rampy przed domem był bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście to nie to samo co miejsca, gdzie wcześniej ćwiczyłam, ani skatepark, gdzie odbywają się zawody, ale miałam gdzie jeździć. Więc z mężem jeździliśmy przed domem – zaznaczyła Amelia Bródka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020 i członkini Team Visa. Więcej o jej przygotowaniach, pasji do jazdy na deskorolce i o tym, jak kobiety zaczęły się liczyć w sporcie można przeczytać na blogu Visa.

Wspieranie zawodników poza areną sportowej rywalizacji

Visa dostrzega potrzebę wspierania zawodników znajdujących się u szczytu swoich sportowych umiejętności, a także zdaje sobie sprawę, jak wielkie wyzwania wiążą się z wchodzeniem przez nich w kolejny etap życia. Opierając się na 35 latach doświadczeń jako partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Visa stworzyła Program rozwoju Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w biznesie (OPBDP). Jest to dwuletni rotacyjny projekt umożliwiający dostęp do wielu obszarów działalności Visa, który skierowany jest do zawodników poszukujących ścieżek rozwoju zawodowego po zakończeniu kariery sportowej.

Przed bezprecedensowymi Igrzyskami Olimpijskimi Visa tworzy własną historię, witając dwóch współpracowników OPBDP w Team Visa rywalizujących w Tokio 2020: trzykrotny olimpijczyk Mikel Thomas (Trinidad i Tobago, lekka atletyka) i debiutujący na Igrzyskach paraolimpijczyk Ryan Neiswender (USA, paraolimpijska koszykówka).

Aby dowiedzieć się więcej o wsparciu, jakiego Visa udziela olimpijczykom i paraolimpijczykom oraz sportowcom starającym się o kwalifikację olimpijską, zapraszamy do odwiedzenia strony przedstawiającej działania Visa jako partnera Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.