Visa rozszerza możliwości globalnego przesyłania pieniędzy dzięki Visa Direct Payouts

01/04/2021

Press Release Image

SAN FRANCISCO, 1 kwietnia 2021 r. –Visa (NYSE: V) ogłosiła dodanie do Visa Direct, platformy płatności typu push realizowanych w czasie rzeczywistym[1], usługi Visa Direct Payouts. Nowe rozwiązanie umożliwi klientom i partnerom Visa na całym świecie skorzystanie z jednej platformy do przesyłania płatności na kwalifikujące się karty w przypadku wypłat krajowych lub na kwalifikujące się karty i rachunki w przypadku płatności transgranicznych.

„W miarę jak handel cyfrowy nabiera tempa, Visa wprowadza innowacje, aby zapewnić instytucjom finansowym, rządom, osobom fizycznym i firmom nowe sposoby płacenia i otrzymywania płatności, które uzupełniają rozwiązania kartowe” – powiedział Sebastian Geldner, dyrektor działu rozwoju biznesu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. „Wprowadzenie Visa Direct Payouts to ważny krok w rozszerzeniu przez Visa obsługi płatności z rachunku na rachunek, który umożliwi obsłużenie dodatkowych 2 miliardów rachunków bankowych na całym świecie. Przejęcie przez Visa spółki Earthport, w połączeniu ze skalą i wydajnością VisaNet, pozwoliło naszym klientom zmienić sposób wdrażania i optymalizacji programów globalnego przesyłania pieniędzy”.

Elastyczne interfejsy API Visa Direct Payouts umożliwiają uproszczenie często złożonych procesów zarządzania środkami i wysyłania pieniędzy za pośrednictwem wielu sieci i pośredników na całym świecie. Rozwiązanie upraszcza globalny transfer pieniędzy za pośrednictwem jednego połączenia z VisaNet, umożliwiając instytucjom finansowym, fintechom, firmom realizującym przekazy pieniężne i bankom korporacyjnym obsługę nowych procesów płatności, przyczyniających się do rozwoju ich organizacji. Visa Direct Payouts obsługuje operacje krajowe i zagraniczne przeprowadzane w czasie rzeczywistym[2], obejmujące przelewy między osobami (P2P), business-to-small business (B2SB) i business-to-customer (B2C), np. wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń, wypłaty dla sprzedawców z platform typu marketplace, szybsze wypłaty zarobionych pieniędzy dla pracowników, a także przekazy pieniężne.

Dzięki dostępowi do Visa Direct Payouts, klienci i partnerzy Visa na całym świecie wprowadzają nowe programy przesyłania pieniędzy.

  • Standard Chartered Bank (Hong Kong) Limited rozszerza usługę cyfrowych przelewów międzynarodowych dla klientów bankowości detalicznej.
  • MoneyGram wprowadza ulepszone funkcje przekazywania środków dla swoich klientów, którzy wysyłają pieniądze do bliskich za granicą lub odbierają je od nich.
  • KyckGlobal, fintech współpracujący z Visa, oferuje różne rozwiązania typu B2SB i B2C za pośrednictwem swojego systemu do obsługi płatności. Obejmują one wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń, szybkie rozliczenie na platformach marketplace dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz szybki dostęp do zarobionych pieniędzy dla wykonawców i pracowników godzinowych.

Komentarze klientów i partnerów dotyczące Visa Direct Payouts

„W 2020 roku odnotowaliśmy wzrost transgranicznych transakcji cyfrowych MoneyGram Online o 152% rok do roku i imponujący wzrost wolumenu transakcji Visa Direct o 650% w czwartym kwartale[3]. Oznacza to, że popyt konsumentów na nasze usługi płatności cyfrowych P2P wciąż dynamicznie rośnie” – powiedział Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny MoneyGram. „Dalszy wzrost dzięki Visa Direct jest ważnym elementem naszej strategii, w której najważniejszy jest klient. Jesteśmy w stanie zapewnić sprawną i bezproblemową obsługę klienta, a także umożliwić transfer środków w czasie rzeczywistym milionom osób, które korzystają z naszych usług na całym świecie”.

„Nasi klienci współpracują z różnymi odbiorcami płatności, między innymi wykonawcami i pracownikami realizującymi pojedyncze zlecenia (w ramach tzw. gig economy), z których każdy ma inne potrzeby płatnicze, takie jak wypłata prowizji, zwrot środków czy wypłata odszkodowania z ubezpieczenia” – dodaje Ashish Bahl, dyrektor generalny i założyciel KyckGlobal. „Dzięki Visa Direct jesteśmy w stanie zapewnić klientom naszych klientów szybkie i bezpieczne płatności wszędzie tam, gdzie odbierają swoje środki, co ma szczególnie duże znaczenie w obecnej sytuacji ekonomicznej”.

Dzięki wprowadzeniu Visa Direct Payouts, Visa Direct zapewnia różnokierunkowy dostęp do łącznie 5 miliardów kart i powiązanych z nimi rachunków w ponad 200 państwach i regionach, obsługując 160 walut i mając połączenia z 16 sieciami kart[4], 65 krajowymi automatycznymi izbami rozliczeniowymi (ACH), siedmioma sieciami płatności w czasie rzeczywistym (RTP) i pięcioma bramkami płatniczymi. W przypadku transakcji Visa Direct Visa oferuje usługi o wartości dodanej, między innymi w obszarach bezpieczeństwa i tokenizacji, dając małym i średnim firmom oraz konsumentom pewność podczas dokonywania i otrzymywania płatności oraz przesyłania pieniędzy za granicę.

Aby uzyskać więcej informacji i skontaktować się z naszym zespołem, zapraszamy na stronę Visa Direct Payouts. Więcej na temat wypłat na żądanie i elastycznych płatności dzięki Visa Direct można znaleźć na blogu Visa.

[1] Czas faktycznej dostępności środków różni się w zależności od odbierającej instytucji finansowej, rodzaju rachunku, regionu oraz od tego, czy transakcja ma charakter krajowy czy transgraniczny.

[2] Czas faktycznej dostępności środków różni się w zależności od odbierającej instytucji finansowej, rodzaju rachunku, regionu oraz od tego, czy transakcja ma charakter krajowy czy transgraniczny.

[3] Źródło: https://ir.moneygram.com/news-releases/news-release-details/moneygram-international-reports-fourth-quarter-and-full-year-5

[4] Visa oferuje usługę Visa Push Payment Gateway, która umożliwia obsługę rozwiązań typu „push to card” w przypadku kart innych niż Visa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.