Visa Commercial Pay umożliwia korzystanie z wirtualnych kart klientom i partnerom na całym świecie

24/11/2020

Press Release Image

We współpracy z Conferma Pay, Visa pomaga firmom szybko przenosić płatności B2B do przestrzeni cyfrowej.

San Francisco i Manchester– 24 listopada 2020 r. – Visa (NYSE: V), światowy lider w dziedzinie płatności cyfrowych, oraz Conferma Pay, wiodący na światowym rynku dostawca technologii płatności wirtualnych, ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy. Ma ona na celu wprowadzenie na rynek Visa Commercial Pay, pakietu rozwiązań płatniczych B2B, które pomagają firmom usprawnić przepływ gotówki oraz wyeliminować przestarzałe procesy wymagające ręcznej obsługi.

Wirtualne karty firmowe są w dzisiejszych czasach potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Pozwalają one uniknąć sytuacji, kiedy osoby pracujące zdalnie muszą korzystać z kart prywatnych do opłacania wydatków firmowych. Dzięki wirtualnym kartom płatniczym firmy zyskują też dostęp do przejrzystych informacji o ponoszonych kosztach, dzięki czemu mogą zadbać o przepływy pieniężne i skutecznie ograniczyć ryzyko. Visa Commercial Pay zapewnia kompleksowe rozwiązania do zarządzania programami kartowymi, które umożliwiają wydawanie na żądanie wirtualnych kart na urządzenia mobilne pracowników za pośrednictwem aplikacji, opracowanej wspólnie przez Conferma Pay i Visa dla klientów korporacyjnych Visa. Visa Commercial Pay upraszcza również przepływ pieniędzy pomiędzy zaopatrzeniowcami a dostawcami, zapewniając pełniejszy wgląd w dane, automatyczne przetwarzanie płatności i funkcje uzgadniania wydatków.

Wirtualne karty stanowią podstawę rozwiązania Visa Commercial Pay, które oferuje trzy usługi płatnicze typu B2B dla instytucji finansowych i ich klientów korporacyjnych – aplikację mobilną Visa Commercial Pay, Visa Commercial Pay Travel i Visa Commercial Pay B2B.

  • Visa Commercial Pay Mobile: aplikacja, opracowana przez Conferma Pay i Visa dla klientów korporacyjnych organizacji płatniczej, będzie obsługiwać wydawane cyfrowo wirtualne karty firmowe Visa na urządzeniach mobilnych pracowników i podwykonawców. Aplikacja zapewnia firmom dostęp do ulepszonych narzędzi i funkcji, które pozwalają skuteczniej monitorować wydatki i zarządzać nimi, a także ograniczają konieczność wystawiania i wysyłania kart w postaci fizycznej. Dzięki bezproblemowej integracji z portfelami mobilnymi, umożliwia pracownikom wygodne korzystanie z wirtualnych kart Visa wydawanych na żądanie, ułatwiając im zakupy firmowe zarówno w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych.
  • Visa Commercial Pay Travel: rozwiązanie, które umożliwia firmom centralne zarządzanie wydatkami na podróże służbowe, np. przeloty i noclegi w hotelach. Rozwiązanie bezproblemowo integruje się z platformami rezerwacyjnymi, zapewnia pełniejszy wgląd w dane o wydatkach i umożliwia ich automatyczne uzgadnianie. Pracownicy i korzystający z Visa Commercial Pay Mobile podwykonawcy mają dostęp w aplikacji do informacji o swoich rezerwacjach i o łącznych wydatkach.
  • Visa Commercial Pay B2B: platforma, która łączy potencjał Visa i Conferma Pay, zapewniając zaopatrzeniowcom i dostawcom więcej możliwości dokonywania i otrzymywania płatności. Szeroka funkcjonalność pomaga firmom lepiej zarządzać przepływami pieniężnymi i zapewnia lepszy wgląd w dane na potrzeby uzgodnień i sprawozdawczości. Visa Commercial Pay B2B zapewnia firmom elastyczność wyboru optymalnego dla nich rozwiązania – pojedynczej, kompleksowej platformy do zarządzania programami lub rozwiązania bezproblemowo integrującego się z zewnętrznymi platformami zakupowymi.

Firmy zwracają się do nas i do naszych klientów z prośbą o pilną pomoc przy rozwiązaniu problemów dotyczących płatności, które ujawniła pandemia – powiedział Kevin Phalen, szef działu Visa Business Solutions. - Wprowadzenie na rynek rozwiązania Visa Commercial Pay we współpracy z Conferma Pay pozwala nam przyspieszyć rozliczenia B2B. Jest to możliwe dzięki odejściu od powolnych, przestarzałych metod na rzecz szybkich i bezpiecznych, zapewniających lepszy wgląd w dane płatności cyfrowych. Dzięki temu firmy mogą mieć lepszą kontrolę nad swoimi finansami – dodał.

W obecnej rzeczywistości gospodarczej należy wprowadzić rozwiązania decentralizujące płatności. W sytuacji, gdy część osób pracuje zdalnie, monitorowanie, uzgadnianie i zatwierdzanie wydatków staje się znacznie trudniejsze – powiedział Simon Barker, prezes Conferma Pay. - Cieszymy się z możliwości współpracy z Visa przy Visa Commercial Pay. Pomagamy firmom uzyskać lepszy dostęp do danych oraz kontrolę nad płatnościami B2B, jednocześnie znacznie usprawniając obsługę płatności przez zaopatrzeniowców, dostawców, podwykonawców i pracowników.

Wydawcy kart biznesowych i korporacyjnych Visa mogą na wiele sposobów wykorzystać pakiet rozwiązań Visa Commercial Pay do obsługi wydatków firmowych, bez konieczności dokonywania zmian w systemach IT i bez dodatkowych utrudnień operacyjnych, często wiążących się z wdrażaniem nowych funkcji. Instytucje finansowe mogą skorzystać ze wszystkich lub wybranych funkcji kart wirtualnych Visa, które pomogą szybko zaspokoić potrzeby ich klientów.

Informacje o Conferma Pay

Conferma Pay to dostawca technologii płatności wirtualnych o wiodącej pozycji na światowym rynku. Firma została założona w 2005 roku i wykorzystuje innowacje oraz wiedzę, aby przekraczać kolejne granice w świecie wirtualnych płatności firmowych.

W branży turystycznej Conferma Pay łączy wydawców kart z ponad 700 firmami zarządzającymi podróżami biznesowymi, wszystkimi trzema głównymi światowymi systemami dystrybucji i ponad 100 narzędziami do obsługi rezerwacji online. Conferma Pay jest w pełni zintegrowana ze wszystkimi głównymi systemami kart płatniczych i obsługuje 50 partnerów z branży bankowej, którzy wydali wygenerowane przez Conferma Pay wirtualne karty w 96 walutach. www.confermapay.com