Program Visa Fast Track wspiera rozwój branży fintech

26/05/2020

Press Release Image

Fintechy są sercem globalnego ekosystemu płatniczego, a w warunkach pandemii COVID-19 odnotowują wyraźny wzrost zainteresowania oferowanymi aplikacjami[1]. Coraz więcej osób bowiem korzysta z urządzeń mobilnych do zarządzania swoimi finansami. Visa (NYSE: V) z przyjemnością kontynuuje wspieranie globalnej społeczności fintech, obejmując programem Fast Track już ponad 140 fintechów[2]. Od czasu uruchomienia projektu na globalną skalę w połowie 2019 r., Fast Track urósł o 280%[3], co wskazuje na wzrost zainteresowania płatnościami cyfrowymi na całym świecie.

Fast Track pozwala zarówno nowym, jak i doświadczonym firmom, wykorzystać sprawność, bezpieczeństwo, niezawodność i skalę sieci Visa, aby szybko osiągnąć gotowość do działania, skracając ten proces z miesięcy do tygodni. Dzięki udziałowi w programie firma zyskuje bezpośredni kontakt z partnerami ekosystemu Visa, dostęp do licencji w trybie online oraz interfejsów API Visa. Beneficjenci Visa Fast Track mogą również korzystać z rozbudowanych zestawów narzędzi do wprowadzania rozwiązań na rynek, materiałów edukacyjnych online i porad ekspertów, które pomagają fintechom skalować biznes. Nowi członkowie programu z branży fintech z Afryki, Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej wpływają na sposób, w jaki konsumenci i firmy z całego świata zarządzają swoimi pieniędzmi, inwestują, biorą kredyty i dokonują płatności.

- Naszym celem jest wprowadzenie nowoczesnych fintechów do ekosystemu Visa, aby wesprzeć je w rozwoju i pomóc im szybciej skalować działalność – mówi Terry Angelos, senior vice president i global head of Fintech, Visa. - Dzięki programom takim jak Fast Track, Visa pomaga podmiotom z branży fintech, wśród których wiele jest małych firm, zwiększyć swój potencjał i szybko wejść na rynek. Dzięki temu są oni gotowi dostarczać innowacje, które każdego dnia posuwają świat do przodu, co jest istotne zwłaszcza w obecnej rzeczywistości.


Fintechy z programu Fast Track skupiają się na wspieraniu odbudowy biznesów

Partnerzy Visa, w tym Airwallex,Fundation i Rappi wykorzystują swoje innowacyjne technologie, angażując się w działania prowadzone w ramach walki ze skutkami COVID-19. Założony w Australii Airwallex wspiera borykające się z trudnościami australijskie i brytyjskie małe firmy poprzez zniesienie opłat za transakcje międzynarodowe. Z kolei amerykański Fundation pomaga podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw sprawnie pozyskać kapitał potrzebny w tych trudnych czasach. Rappi z Kolumbii rozpoczął testowanie usługi dostarczania żywności przez roboty, pragnąc zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. W materiałach filmowych przedstawiciele Airwallex i Rappi opowiadają o swoich doświadczeniach ze współpracy z Visa.

- W tych trudnych czasach, dużo większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej ma wsparcie dla małych firm, które dzięki uzyskanemu kapitałowi mogą normalnie funkcjonować – powiedział Sam Graziano, prezes Fundation. - Dzięki naszej współpracy z Visa będziemy nadal wprowadzać innowacje i opracowywać strategie pomagające naszym klientom odbudować ich biznesy.


Visa wita nową klasę innowatorów

Najnowsi członkowie programu Fast Track to firmy z różnych branż, w tym fintechy założone przez kobiety, oferujący portfele cyfrowych walut oraz dostawcy rozwiązań kierowanych do konsumentów i firm. Długa lista obejmuje m.in:

  • Nowych partnerów wspierających rozwój firm: Fast Track funkcjonuje dzięki współpracy z partnerami, którzy dostarczają kluczowe technologie dla fintechów, które te z kolei mogą wykorzystywać do tworzenia własnych produktów. Jak wynika z komunikatu, trzy nowe firmy ze Stanów Zjednoczonych – Cascade FinTech, Deserve i PEX Card, dołączają do grona wiodących marek, takich jak: Galileo, Marqeta i Stripe, powiększając łączną liczbę partnerów programu Fast Track do ponad 20 na całym świecie.

  • Firmy prowadzone przez kobiety: Visa angażuje się we wzmacnianie pozycji kobiet w gospodarce. Przykładem tych działań jest przyjęcie do programu globalnych fintechów założonych przez kobiety – australijskiego Airwallex oraz gogo Getter i Kikoff z Ameryki Północnej.
  • Portfele obsługujące waluty cyfrowe: Popularność portfeli obsługujących waluty cyfrowe wyraźnie rośnie, a użytkowników takich aplikacji jest już ponad 139 mln[4]. Wspierając ten rozwijający się rynek, firmy obsługujące waluty cyfrowe zaangażowane w program Fast Track, takie jak Fold, Genesis Block i TrustToken, zapewniają swoim klientom dostęp do 61 mln punktów detalicznych na całym świecie, gdzie akceptowane są płatności Visa.
  • Zarządzanie finansami osobistymi: Visa za cel stawia sobie ułatwienie konsumentom codziennego zarządzania swoimi pieniędzmi za pomocą różnych platform. Firmy objęte programem Fast Track, w tym Lydia i Swile z siedzibami w UE, Paga w Afryce, SoLo Funds w USA i Wally w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ułatwiają efektywne gospodarowanie pieniędzmi i popularyzują aplikacje fintechowe na lokalnych rynkach.
  • Wsparcie dla małych firm: Visa stale wspiera rozwój rynku płatności B2B w erze cyfrowej. Wśród uczestników programu są m.in. brytyjski pożyczkodawca cyfrowy Capital on Tap, który udostępnia karty kredytowe i oferuje kredyty dla ponad 60 tys. małych i średnich przedsiębiorstw oraz Fundation z siedzibą w USA, który udostępnia platformę do przetwarzania wniosków kredytowych bankom i małym pożyczkodawcom. Wyróżniającymi się uczestnikami Fast Track, którzy tworzą innowacje B2B o globalnym zasięgu, są też Konfio, meksykański startup, który umożliwia małym i średnim firmom przeprowadzanie szybkiej oceny kredytowej w oparciu o dane oraz Neat, startup fintechowy z Hongkongu, umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom rozwijanie działalności na rynkach światowych.

- W obecnej sytuacji pomaganie małym firmom w pokonywaniu niespotykanych dotąd wyzwań finansowych ma ogromne znaczenie – powiedział David Arana, prezes Konfio. - Dzięki współpracy z Visa i uczestnictwu w programie Fast Track, jesteśmy w stanie zapewnić małym firmom dostęp do usług finansowych, które często nie są dla nich dostępne. Zapewniamy im też możliwość skorzystania z linii kredytowych w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb firmy, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji. Opracowaliśmy również narzędzia i usługi badania rynku jako uzupełnienie naszej oferty usług finansowych.

- Po niedawnym przystąpieniu do programu Visa Fast Track udało nam się szybko wprowadzić na rynek w Stanach Zjednoczonych naszą kartę debetową pod wspólną marką – powiedział Will Reeves, prezes Fold. - Współpracując z Visa, realizujemy naszą misję ułatwienia kupującym otrzymywanie nagród w bitcoinach za codzienne zakupy i pomagamy jednocześnie naszej firmie zwiększać skalę działalności, korzystając z rozbudowanej sieci i zasobów Visa.

Tutaj można uzyskać więcej informacji na temat programu Visa Fast Track lub do niego dołączyć.

[1] Grupa DeVere: Izolacja podczas pandemii koronawirusa – ogromny wzrost wykorzystania aplikacji fintech, marzec 2020 r.

[2] Globalne dane Visa Fast Track, maj 2020 r.

[3] Globalne dane Visa Fast Track, maj 2020 r.

[4] Badanie porównawcze 2019 Global Cryptoasset Cambridge Centre for Alternative Finance