Ruszają kolejne projekty Visa wspierające pozycję kobiet

05/03/2020

Press Release Image

SAN FRANCISCO – 5 marca 2020 r. – Inaugurując Miesiąc Historii Kobiet, Visa (NYSE: V) ogłosiła dwa nowe projekty, będące wyrazem zaangażowania firmy we wzmacnianie pozycji kobiet w gospodarce. Organizacje Hand In Hand Internationali IFundWomen podejmują współpracę z Visa, aby wspólnie zapewnić przedsiębiorczyniom na całym świecie edukację oraz finansowanie, które pomogą im tworzyć i rozwijać swoje biznesy. Globalny wskaźnik przedsiębiorczości rośnie szybciej wśród kobiet niż wśród mężczyzn1 – już 250 milionów kobiet z całego świata prowadzi własny biznes2.

„Kobiety napędzają rozwój gospodarczy na całym świecie i coraz częściej to właśnie one zakładają nowe firmy” – powiedział Al Kelly, CEO i Prezes Visa. „Visa chce wykorzystać w pełni możliwości swojej sieci, markę oraz zasoby finansowe, aby zwrócić uwagę na rosnący potencjał kobiet w biznesie i pomóc przedsiębiorczyniom w osiąganiu kolejnych sukcesów.”

O współpracy z organizacjami:

IFundWomen: IFundWomen to platforma finansowo-edukacyjna, która zapewnia wsparcie poprzez dostęp do kapitału w formie dotacji i finansowania społecznościowego, coaching biznesowy prowadzony przez ekspertów oraz sieć kontaktów pomiędzy kobietami prowadzącymi własną działalność biznesową. Rozpoczęta na globalną skalę współpraca Visa z IFundWomen ma na celu pomóc przedsiębiorczyniom zdobyć niezbędne finansowanie w ramach konkursów grantowych. Aby dowiedzieć się więcej i ubiegać o dotację, należy odwiedzić stronę IFundWomen.com/Visa.

Hand in Hand International: Realizując misję wspierania osób prywatnych, przedsiębiorstw i gospodarek, Visa rozpoczyna trzyletnią współpracę opiewającą na kwotę 2,4 miliona dolarów z Hand in Hand International. To globalna organizacja non-profit, która wspomaga rozwijające się gospodarki w Afryce, Azji Południowej i na Bliskim Wschodzie. Wspólnie z Hand in Hand International Visa skupi się na edukacji biznesowej i zwiększaniu dostępu do usług finansowych dla 10 tysięcy mikroprzedsiębiorstw z Kenii, z których 75% jest prowadzonych przez kobiety. Współpraca przyczyni się do wzmocnienia pozycji kobiet w gospodarce, co pobudzając wzrost gospodarczy i przyspieszając dalszy rozwój, przełoży się na zwiększenie efektów działań3.

W związku z nawiązaniem współpracy, Visa przedstawiła wstępne wnioski z drugiego dorocznego raportu „Stan kobiecej przedsiębiorczości”4. Przeprowadzane co roku badanie pomaga zrozumieć cele, aspiracje i wyzwania, przed którymi stają dziś przedsiębiorczynie. Jednym z najważniejszych wniosków jest to, że dostęp do finansowania pozostaje największym wyzwaniem: 79% przedsiębiorczyń w Stanach Zjednoczonych uznaje, że jest w lepszej sytuacji niż pięć lat temu, ale wciąż 66% z nich zgłasza trudności w uzyskaniu niezbędnych funduszy na rozwój.

„W coraz bardziej cyfrowym świecie, firmy muszą nieustannie dostosowywać się do zmieniających się preferencji konsumentów. Nadążanie za zachodzącymi zmianami jest wyzwaniem, szczególnie dla małej firmy. Przedsiębiorczynie, które osobiście poznałam, wskazują na potrzebę ułatwienia dostępu do finansowania, które pomogłoby im prowadzić i rozwijać swoje biznesy” – powiedziała Suzan Kereere, Global Head of Merchant Sales and Acquiring, Visa. „Cieszymy się, że w tym roku pomożemy zapewnić równe szanse, dzięki większemu dostępowi do narzędzi oraz dotacji, i że nadal będziemy wspierać kobiety we wszystkich aspektach życia, aby budować inkluzywne społeczeństwo cyfrowe”.

Visa od lat wspiera kobiety poprzez współpracę z organizacjami, programy edukacyjno-rozwojowe i sponsoring. Oto przykłady działań podjętych niedawno przez organizację:

Kobiety w biznesie:

oWspółpraca z Female Founder Collective: Visa już drugi rok współpracuje z Female Founder Collective, organizacją założoną przez Rebeccę Minkoff. Visa poprowadzi warsztaty w ramach wydarzenia Female Founders Day, podczas których eksperci ds. kredytów i płatności cyfrowych przedstawią strategie pozyskiwania kredytów i kapitału dla małych firm.

oWspółpraca z Women’s World Banking: W 2017 roku „The Visa Foundation” (Fundacja Visa) przekazała pierwszą dotację w wysokości 20 milionów dolarów na rzecz organizacji Women’s World Banking, aby wesprzeć właścicielki mikro i małych firm w pozyskiwaniu kapitału i w rozwoju ich biznesów. Do końca roku do programu może dołączyć nawet milion kobiet.

oShe’s Next, Empowered by Visa: W 2019 r. Visa rozpoczęła realizację programu skierowanego do małych firm prowadzonych przez kobiety o nazwie „She's Next, Empowered by Visa”. W ramach tej inicjatywy zorganizowano warsztaty w Nowym Jorku, Atlancie, Toronto oraz w Kapsztadzie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Republice Południowej Afryki.Inicjatywa She's Next wykorzystuje markę i sieć Visa, aby zaoferować przedsiębiorczyniom dostęp do narzędzi rozbudowy firm, jednocześnie pozytywnie oddziałując również na społeczności lokalne.

Kobiety w sporcie:

oPuchar SheBelieves: Jako sponsor Pucharu SheBelieves, Visa wręczy pierwsze w historii trofeum MVP najbardziej inspirującej i wzmacniającej pozycję kobiet zawodniczce turnieju, wyłonionej przez komisję składającą się z byłych piłkarek. Podczas wydarzenia SheBelieves, Visa poprowadzi również warsztaty praktyczne poświęcone zarządzaniu finansami, które podkreślą, jak duże znaczenie dla osiągnięcia sukcesu biznesowego ma znajomość tego typu zagadnień oraz umiejętność planowania.

oProgram The Second Half: Inspirując się przełomową współpracą Visa z UEFA Women’s Football i Mistrzostwami Świata Kobiet FIFA, Visa ogłosiła rozpoczęcie realizacji programu The Second Half – europejskiego programu rozwoju kariery, wspierającego te kobiety, które chcą zaplanować przyszłość zawodową poza boiskiem piłkarskim.

oIgrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie: Team Visa to sponsorowany przez Visa program dla olimpijczyków i paraolimpijczyków, w którym od samego początku ponad połowę sportowców stanowiły kobiety. W ramach przygotowań do Igrzysk w Tokio w 2020 roku, Visa wspiera ponad 50 olimpijek i paraolimpijek z całego świata. W ramach przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku, Visa, Chińska Fundacja Rozwoju Kobiet i Pekiński Uniwersytet Sportowy ogłosiły rozpoczęcie realizacji programu wspierającego kobiety prowadzące małe firmy, który przyczyni się do lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego i zrównoważonego wzrostu.