Visa we współpracy z globalnymi partnerami poszerza dostęp konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw do płatności transgranicznych

13/12/2019

Press Release Image

SAN FRANCISCO – 13 grudnia 2019 r. – W zglobalizowanym świecie przesyłanie pieniędzy powinno być równie szybkie i sprawne, jak wysłanie SMSa. Jednak często konsumenci i przedsiębiorcy chcąc wysłać środki swoim znajomym, czy partnerom biznesowym, muszą polegać na czasochłonnych procedurach i korzystaniu z gotówki. Dzięki Visa Direct, rozwiązaniu obsługującym w czasie rzeczywistym[1] tzw. płatności push, które w zeszłym roku posłużyło do przetworzenia 2 miliardów transakcji[2], możliwe będzie dalsze upraszczanie płatności transgranicznych i ograniczanie związanych z nimi kosztów na tym szybko rozwijającym się[3] rynku.

Visa ogłosiła właśnie, że do grona jej partnerów obsługujących płatności transgraniczne na całym świecie dołączyła spółka TransferWise. Ta globalna firma technologiczna będzie oferować swoim klientom dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego przekazywania środków na karty debetowe. Zintegrowana usługa, początkowo dostępna w Hiszpanii, ma z czasem zostać uruchomiona także w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Bułgarii. TransferWise zapewnia przejrzystą strukturę opłat ponoszonych w związku z przesyłaniem i otrzymywaniem płatności transgranicznych, dzięki czemu klienci zawsze wiedzą z góry, jakie będą koszty usługi. W 2020 roku TransferWise rozszerzy zakres współpracy z Visa i będzie oferować swoje rozwiązania za pośrednictwem Visa Direct na kolejnych rynkach – zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

Technologia zbliża nas wszystkich, jednak nadal istnieje wiele wyzwań przed którymi stoją pojedyncze osoby i małe firmy, które chcą przesyłać pieniądze w konkretne miejsce na świecie,” powiedział Bill Sheley, Global Head of Visa Direct. „Współpraca z TransferWise to kolejne działanie Visa, które ma na celu umożliwiać klientom wykonywanie płatności transgranicznych w sposób szybki i bezpieczny poprzez usługę Visa Direct”.

Visa współpracuje z instytucjami finansowymi, partnerami technologicznymi i liderami rynku płatności transgranicznych w tym z EMQ, MoneyGram i Remitly, nad upowszechnieniem usługi Visa Direct na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie środków na rachunki bezpośrednio na karty płatnicze w ponad 200 krajach za pośrednictwem sieci Visa.

„Celem TransferWise jest umożliwienie przesyłania pieniędzy na całym świecie – w najbardziej efektywny kosztowo, szybki i przejrzysty sposób”, powiedział Kristo Käärmann, CEO i współzałożyciel TransferWise. „Integracja z Visa Direct usprawni proces przekazywania środków, jeszcze bardziej przybliżając nas do realizacji wyznaczonych celów biznesowych”.

W ostatnim czasie Visa przejęła Earthport, spółkę wykorzystującą największą na świecie niezależną sieć przelewów międzynarodowych do świadczenia usług w obszarze płatności transgranicznych na rzecz banków, korporacji i firm świadczących usługi przekazu pieniędzy. Połączona oferta wykorzystująca możliwości Visa i sieci Earthport umożliwi klientom Visa Direct obsługę płatności push przez większość osób na świecie posiadających rachunek bankowy. Przyczyni się to do celu Visa, polegającego na połączeniu tysięcy instytucji finansowych i miliardów użytkowników na całym świecie jedną, uniwersalną siecią płatniczą.

[1]Rzeczywista dostępność środków różni się w zależności od instytucji finansowej będącej odbiorcą oraz regionu. Od wydawców uczestniczących w programie Fast Funds Visa wymaga udostępnienia środków posiadaczom kart najpóźniej w ciągu 30 minut od zatwierdzenia transakcji. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do skontaktowania się z lokalnym przedstawicielem Visa.

[2]https://s1.q4cdn.com/050606653/files/doc_financials/2019/q4/CORRECTED-TRANSCRIPT-Visa,-Inc.(V-US),-Q4-2019-Earnings-Call,-24-October-2019-5-00-PM-ET.pdf [Dane odnoszą się do roku podatkowego 2019.]

[3] World Bank, Record High Remittances Sent Globally in 2018.