Revolut przyspiesza globalną ekspansję dzięki partnerstwu z Visa

30/09/2019

Press Release Image

San Francisco, Londyn – 30 września 2019 r. – Visa (NYSE: V) i Revolut, lider branży fintech w Europie, ogłosili dzisiaj zawarcie nowej umowy, która pomoże Revolutowi rozwinąć działalność na globalnym rynku.

Revolut oferuje konsumentom szereg cyfrowych usług finansowych, takich jak wymiana walut, tworzenie budżetów oraz płatności P2P (person-to-person), dostępnych za pośrednictwem karty Visa. Rozwijając współpracę w Europie, Visa umożliwi Revolutowi wejście na rynki w Australii, Brazylii, Kanadzie, Japonii, Nowej Zelandii, Rosji, Singapurze i Stanach Zjednoczonych, a następnie w Argentynie, Chile, Kolumbii, Hongkongu, Indiach, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Meksyku, Filipinach, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Tajwanie, Tajlandii, na Ukrainie i w Wietnamie.

- Cieszymy się, że mamy możliwość rozwinięcia naszej współpracy z Visa, światowym liderem płatności cyfrowych. To kolejny krok w stronę realizacji naszej wspólnej wizji płynnego i innowacyjnego doświadczenia płatniczego – powiedział Nikolay Storonsky, założyciel i CEO Revolut. – Z naszej perspektywy to idealny moment na rozszerzenie współpracy z Visa na skalę globalną. Wchodzimy na wiele nowych rynków, chcąc zapewnić jeszcze większej liczbie konsumentów kontrolę, elastyczność i innowacyjne funkcje, z których od lat korzystają już nasi użytkownicy w Europie.

- Revolut zrewolucjonizował rynek, zapewniając konsumentom innowacyjne i dotychczas niespotykane doświadczenie płatnicze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc zacieśnić naszą współpracę i przyczynić się do osiągnięcia ambitnych globalnych celów, które Revolut sobie wyznaczył, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia obrotu w sieci płatniczej Visa – powiedział Antony Cahill, Managing Director Europe Regions, Visa. – Płatności Visa są akceptowane w prawie 54 mln punktów handlowych w ponad 200 krajach. Mamy więc skalę, doświadczenie i wiedzę, dzięki którym możemy wspierać fintechy, takie jak Revolut, które chcą się rozwijać globalnie.

Visa i Revolut zbudowały w ciągu ostatnich czterech lat silne partnerstwo. Platforma będąca alternatywą dla tradycyjnej bankowości zaczęła emitowanie kart Visa dla klientów z Europy w lipcu 2017. Od tego czasu Revolut wykorzystuje możliwości, jakie daje globalna sieć Visa, do szybkiej globalnej ekspansji, w tym wydawania kart Visa na najważniejszych europejskich rynkach.

Od czterech lat Revolut utrzymuje się w światowej czołówce pod względem innowacji finansowych. Chcąc zapewnić konsumentom możliwość jeszcze sprawniejszego zarządzania ich cyfrowymi pieniędzmi, Revolut i Visa zaoferują:

  • Elastyczne, personalizowane i sprawnie funkcjonujące usługi bankowe: klienci Revolut otrzymują natychmiastowe powiadomienia o wydatkach wraz z ich miesięcznym zestawieniem i opcją ustalania budżetów w podziale na kategorie. Możliwość dodania do obecnej wersji aplikacji Revolut obsługi kart przedpłaconych i debetowych Visa oraz udostępnianych przez Visa interfejsów API (t.j. Visa Token Service i Payments Attribute Account Inquiry) zapewni konsumentom poziom bezpieczeństwa i szybkości transakcji, których oczekują użytkownicy kart Visa.
  • Płynną i tańszą wymianę walut: oferta Revolut obejmuje ponad 150 walut i jest jednym z najtańszych rozwiązań dla użytkowników zainteresowanych płaceniem na całym świecie. Klienci Revolut mogą deponować i wymieniać bezpośrednio w aplikacji korzystając z międzybankowego kursu wymiany 29 walut i kryptowalut m.in. bitcoina, dolara kanadyjskiego, dolara amerykańskiego, peso meksykańskie, funta brytyjskiego i euro.
  • Przelewy P2P (peer-to-peer): konsumenci mogą błyskawicznie, za darmo i jednym kliknięciem dzielić rachunki w restauracjach i barach oraz wysyłać pieniądze lub prosić o przelew innych użytkowników Revolut na całym świecie.

Globalne partnerstwo Visa i Revolut to efekt wieloletniego zaangażowania Visa w rozwój branży fintech. Poprzez tę współpracę Visa realizuje także swoje strategiczne cele biznesowe, takie jak:

  • Platforma Visa Direct, umożliwiająca szybsze płatności realizowane pomiędzy ponad miliardem kont finansowych na całym świecie;
  • Zestaw rozwiązań Visa dla płatności B2B dedykowanych zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak i firmom o zasięgu globalnym;
  • Stałe dążenie do zapewnienia osobom nieposiadającym rachunku bankowego dostępu do cyfrowych usług płatniczych, poprzez realizację programów społecznych.