Visa Direct posłuży wypłacie wygranych na kartę w czasie rzeczywistym w punktach sprzedaży LOTTO

30/08/2019

Press Release Image

Warszawa, 30 sierpnia 2019 r. – Visa ogłosiła wdrożenie w Polsce platformy Visa Direct, rozwiązania obsługującego w czasie rzeczywistym tzw. płatności push. Usługa zostanie wprowadzona we współpracy z eService oraz Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO. Totalizator Sportowy zacznie oferować miłośnikom gier liczbowych i loterii pieniężnych prosty sposób na wypłatę wygranych w punktach sprzedaży poprzez ich bezpośrednie przekazywanie na kartę Visa w czasie rzeczywistym. Po raz pierwszy w Europie usługa Visa Direct zostanie wykorzystana do realizowania płatności w czasie rzeczywistym w fizycznym punkcie sprzedaży. W ten sposób w punktach LOTTO będzie dostępna funkcjonalność, która dotychczas kojarzona była wyłącznie z handlem elektronicznym.

Już w lipcu platforma Visa Direct została uruchomiona pilotażowo w 10 punktach LOTTO w Warszawie dla wypłaty wygranych powyżej 100 zł. Po pomyślnym przejściu testów usługa zostanie udostępniona w ponad 900 kolekturach sieci własnej w całej Polsce. Podmiotem realizującym to zadanie będzie eService – największy polski agent rozliczeniowy.

– Dzięki wprowadzeniu usługi Visa Direct przez Totalizator Sportowy, gracze LOTTO będą mogli jeszcze bardziej cieszyć się swoimi wygranymi, ponieważ przekazywanie środków odbywać się będzie w wygodniejszy sposób – mówi David Josephs, Head of Visa Direct w Europie. – Decyzja Totalizatora Sportowego o wykorzystaniu platformy Visa Direct, która umożliwi wypłatę wygranych w szybki i prosty sposób, jest kolejnym dowodem na to, jak cyfrowe płatności mogą podnieść jakość doświadczenia użytkownika i uprościć życie zarówno konsumentom, jak i sprzedawcom.

– Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym za pomocą karty płatniczej oraz terminala użytkownicy kart mogą akceptować natychmiastowe przelewy na swoje rachunki bankowe. We współpracy z Visa i Totalizatorem Sportowym wdrażamy to rozwiązanie jako pierwsi na rynku, ponieważ uważamy, że ma bardzo duży potencjał i odpowiada na rzeczywiste potrzeby różnych grup klientów. Z pewnością znajdzie zastosowanie również w innych branżach, takich jak ubezpieczenia czy podróże. Dobrze sprawdzi się też w przypadku rozliczeń z podwykonawcami – mówi Joanna Seklecka, Prezes eService.

Platforma Visa Direct umożliwia nie tylko sprawne wypłacanie wygranych. Znakomicie sprawdza się również w szeregu innych zastosowań, na przykład przy wypłacie odszkodowań, dokonywaniu płatności za realizacje zleceń i projektów (gig economy) czy transakcji na internetowych platformach handlowych. Dzięki usłudze Visa Direct pieniądze przesyłane są na kartę w czasie rzeczywistym poprzez przekazanie środków z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy. W ten sposób obydwie strony transakcji korzystają z prostej i bezpiecznej metody płatności.

Visa skupia się na ulepszaniu i unowocześnianiu płatności, oferując klientom i detalistom korzyści związane z wygodą i bezpieczeństwem płatności cyfrowych. Globalny zasięg i skala działania dają Visa wyjątkowe możliwości, aby poprzez Visa Direct przyspieszać płatności oraz polepszać płatnicze doświadczenia konsumentów. Dzięki temu mogą otrzymywać środki bez zbędnych przeszkód, w sposób bezpieczny i w czasie rzeczywistym[1].

Aby uzyskać więcej informacji na temat Visa Direct zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://www.visa.co.uk/partner-with-us/payment-technology/visa-direct.html

[1] Dostępność środków różni się w zależności od instytucji finansowej będącej odbiorcą oraz regionu. Od wydawców uczestniczących w programie Fast Funds Visa wymaga udostępnienia środków posiadaczom kart najpóźniej w ciągu 30 minut od zatwierdzenia transakcji. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do skontaktowania się z lokalnym przedstawicielem Visa oraz zapoznania się ze specyfikacją wdrożeniową Visa Direct.