Garmin Pay dla użytkowników kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK

16/04/2018

Press Release Image
  • Użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami Garmin z funkcją Garmin Pay
  • Płatności takie można realizować we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce i na świecie
  • Rozwiązanie Garmin Pay wykorzystuje tokenizację Visa

Warszawa, 16 kwietnia 2018 r. – Od kwietnia br. kartami Visa wydanymi przez Bank Zachodni WBK można płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Szybkie, wygodne i bezpieczne płatności zbliżeniowe smartwatchem są możliwe dzięki wykorzystaniu tokenizacji Visa, która pozwala bankom na łatwe udostępnianie konsumentom nowoczesnych rozwiązań płatniczych dostarczanych przez zewnętrzne firmy. Jak wynika z badania Visa1, niemal 90% respondentów w wieku od 18 do 34 lat – tzw. milenialsów – uważa, że do 2020 r. będzie zarządzać pieniędzmi lub dokonywać płatności głównie z wykorzystaniem smartfonu, tabletu lub urządzenia ubieralnego.

„Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom kart Visa możliwości dokonywania wygodnych i bezpiecznych płatności cyfrowych za pomocą dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca na świecie. Niemal 90%1 badanych Polaków płaciło już zbliżeniowo, dlatego wierzymy, że nowe rozwiązanie spotka się z ich zainteresowaniem” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa. „Udostępnienie Garmin Pay przez Bank Zachodni WBK użytkownikom kart Visa było możliwe dzięki wcześniejszemu wdrożeniu przez bank tokenizacji Visa – za jej sprawą wprowadzanie tego typu rozwiązań na rynek staje się dla banków dużo łatwiejsze i możliwe do zrealizowania w krótkim czasie” – dodaje Jakub Kiwior.

Aby rozpocząć płacenie z Garmin Pay, klienci Banku Zachodniego WBK muszą zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć zegarek Garmin z aplikacją i dodać do niej swoją kartę Visa. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku. Jeżeli podczas dokonywania płatności telefon użytkownika będzie zsynchronizowany i połączony z zegarkiem Garmin, na ekranie urządzenia wyświetli się powiadomienie na jej temat.

„Płacenie z Garmin Pay jest wyjątkowo łatwe i szybkie – wystarczy wybrać na zegarku Garmin funkcję portfela, podać kod ustalony podczas aktywacji portfela i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. W ciągu doby można dokonywać następnych płatności bez ponownego podawania hasła pod warunkiem, że zegarek pozostanie założony. Jeżeli jednak w tym czasie zegarek przestanie monitorować nasze tętno – np. po zdjęciu go z ręki – to przy kolejnej transakcji zostaniemy poproszeni o podanie kodu” – komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.

„Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli dostęp do wielu rozwiązań płatniczych – obecnie oferujemy najwięcej rodzajów płatności mobilnych na rynku. Teraz, jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy płatności Garmin Pay, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, uprawiających sporty. Dzięki Garmin Pay użytkownicy kart Visa w Banku Zachodnim WBK zyskują możliwość płacenia zbliżeniowo nie tylko kartą czy smartfonem, ale również zegarkiem” – podsumowuje Błażej Mika, dyrektor departamentu produktów płatniczych i relacji z partnerami w Banku Zachodnim WBK.

Płatności zbliżeniowe z Garmin Pay można realizować we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie obsługujących płatności zbliżeniowe i mobilne. Terminale te stanowią dzisiaj już prawie 100% urządzeń2 akceptujących płatności bezgotówkowe w kraju.

Dane pochodzące z badania Digital Payments Study, które zostało zrealizowane na zlecenie Visa przez agencję Populus w okresie czerwiec-lipiec 2017 r. w 22 europejskich krajach: Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraelu, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Liczebność próby: 42 308 konsumentów, średnio ok. 2 tys. na kraj.

2 Dane Visa (na podstawie raportów od agentów rozliczeniowych).