Rodzaje kart Visa dla przedsiębiorców

Debetowa karta Visa Business

Visa Business Card

Prowadzenie własnej firmy wymaga bycia na bieżąco także ze stanem firmowych finansów. Wszystkie transakcje dokonane debetową kartą Visa Business obciążają bezpośrednio bieżący rachunek firmowy. Wgląd do stanu konta i historii transakcji masz przez całą dobę dzięki bankowości internetowej lub mobilnej Twojego banku. Korzystanie z tej karty zdecydowanie ułatwia Ci dostęp do zasobów finansowych Twojej firmy oraz dodatkowych udogodnień, jak środki przyznane przez bank w ramach linii kredytowej czy możliwość wpłacania gotówki na rachunek firmowy poprzez wpłatomaty.

Debetową kartą Visa Business możesz opłacać wszelkie wydatki związane z prowadzoną działalnością: w kraju i za granicą, osobiście lub na odległość - przez Internet lub telefon (warto upewnić się w banku, czy Twoja karta jest „otwarta” na ten rodzaj płatności). Płacenie kartą jest wygodniejsze i szybsze niż zlecanie przelewów i bezpieczniejsze niż płacenie gotówką – w dodatku, w przeciwieństwie do niej, pozostawia trwały dowód i czytelne szczegóły poniesionych wydatków.

Debetowe karty Visa Business mogą zostać wydane także Twoim pracownikom, dzięki czemu wydatki służbowe będą opłacane ze środków na firmowym rachunku w ramach ustalonych przez Ciebie limitów. W oparciu o wyciąg będziesz mógł dokładnie prześledzić transakcje dokonane przez Ciebie i Twoich pracowników i utrzymywać kontrolę nad firmowymi finansami.

Kredytowa karta Visa Business

Prowadząc własną firmę często spotykasz się z nieplanowanymi wydatkami. Dlatego warto korzystać z kredytowej karty Visa Business, która ma własny, odrębny rachunek, niepowiązany z firmowym rachunkiem bieżącym. Płacąc nią, korzystasz z pieniędzy banku w ramach przyznanego limitu kredytowego. Kredytowa karta Visa Business zapewnia Ci dużą elastyczność – wydatki możesz opłacić od razu, nie martwiąc się, że Twój klient zapłaci za towar lub usługę nieco później. Na koniec tzw. okresu rozliczeniowego, czyli najczęściej na koniec miesiąca sam decydujesz, czy zaciągnięte zadłużenie spłacisz w całości, czy w części. Jeśli spłacasz je w całości w wyznaczonym terminie, korzystasz z nieoprocentowanego kredytu nawet przez ponad 50 dni dla transakcji bezgotówkowych. Od transakcji gotówkowych oraz salda pozostającego do spłaty po wyznaczonym terminie bank naliczy oprocentowanie / opłaty.

O kredytowe karty Visa Business możesz wystąpić także dla swoich pracowników; sam ustalisz przy tym limity płatności dla każdej z nich – limity, które w razie potrzeby (np. wyjazdu służbowego) będziesz mógł zmieniać.

Obciążeniowa karta Visa Business

Zwana również „charge” działa podobnie, jak karta kredytowa. Wyjątek stanowi sposób spłaty zaciągniętego zadłużenia: spłacasz je w całości po wystawieniu przez bank zestawienia transakcji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym.

Dodatkową zaletą kart obciążeniowych jest - w zależności od oferty Twojego banku - możliwość ustalenia, czy zadłużenie zaciągnięte kartą ma być spłacone z rachunku Twojej firmy, czy z rachunku użytkownika takiej karty.

Przedpłacona karta Visa Business

Twoi pracownicy często wykonują swoje obowiązki poza siedzibą firmy – muszą np. płacić za benzynę czy materiały niezbędne do zrealizowania danej usługi? Jeżeli będą korzystać z przedpłaconych kart Visa Business, Ty sam określisz środki, którymi będą mogli dysponować i zasilisz wcześniej ich karty odpowiednią kwotą.

To idealne narzędzie dla wydatków tego typu. Twoi pracownicy nie będą musieli martwić się o gotówkę - a Ty będziesz miał ich służbowe wydatki pod kontrolą.