Visa cash back

Visa cash back to usługa, dzięki której posiadacze polskich kart Visa mogą wygodnie podejmować niewielkie kwoty pieniędzy (do 300 złotych) z kasy sklepowej w supermarkecie, na stacji benzynowej czy w innym sklepie przy okazji płacenia kartą za codzienne zakupy. Takich placówek detalicznych rozsianych po całej Polsce jest już ponad 110 tysięcy.

Usługa Visa cash back jest już dostępna dla użytkowników prawie 14 milionów debetowych kart Visa i Visa Business oraz Visa Electron i Visa Business Electron wydanych przez:

Dzięki Visa cash back:

  • Nie trzeba szukać bankomatu, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty w gotówce; miejsc, w których można wypłacić pieniądze jest teraz więcej. 
  • Oszczędzamy czas, robiąc jednocześnie zakupy i dokonując wypłaty gotówki – w sposób bezpieczny, łatwy i wygodny.

Z usługi Visa cash back można skorzystać niezależnie od wielkości samego zakupu opłacanego kartą – nie ma znaczenia, czy wyniesie on 20 zł czy 300 zł. Warto natomiast pamiętać o swoim dziennym limicie wypłat, ustalonym przez bank-wydawcę karty; wypłata w ramach Visa cash back może być wliczona w ten limit, co warto zawczasu sprawdzić w banku, który wydał naszą kartę.

Co więcej, z usługi Visa cash back można korzystać wielokrotnie w ciągu dnia – za każdym razem, gdy płacimy kartą Visa za zakupy w punktach oznaczonych logo Visa cash back. Jedynym ograniczeniem jest wysokość limitu ustanowionego dla naszej karty, do którego doliczane są transakcje Visa cash back – zależnie od regulaminu banku-wydawcy naszej karty.

Liczba punktów oferujących Visa cash back systematycznie wzrasta; listę punktów świadczących tę usługę w rożnych miastach w Polsce najwygodniej znaleźć tutaj. We wszystkich punktach oferujących tę usługę przy wejściu lub przy kasie znajdują się naklejki – symbole Visa cash back.

Korzystanie z Visa cash back jest proste; płacąc kartą Visa lub Visa Electron za zakupy w kasie wystarczy poprosić kasjera o wypłacenie w ramach usługi Visa cash back żądanej kwoty – do wysokości 300 złotych. Transakcję potwierdzamy składając podpis na wydruku lub wprowadzając kod PIN; na rachunku kwota wypłaty i zakupów będą wykazane oddzielnie – warto upewnić się, że te kwoty się zgadzają, a my otrzymaliśmy właściwą sumę. Przy potwierdzaniu transakcji kasjer może poprosić dodatkowo o parafkę przy kwocie wypłaty gotówki. Usługa Visa cash back, wprowadzona w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, szeroko rozpowszechniła się w niektórych krajach, m.in. w USA, w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich. Równolegle z Polską usługa zaczęła być udostępniana we Włoszech, w 2007 r. została uruchomiona w Czechach. W Wielkiej Brytanii możliwość podejmowania gotówki przy płaceniu debetowymi kartami Visa funkcjonuje już od ponad15 lat; jest bardzo popularna szczególnie wśród klientów supermarketów, gdzie jest świadczona wraz z co czwartą transakcją.

Za wprowadzenie usługi Visa cash back w Polsce organizacja Visa Polska została uhonorowana nagrodą Alicja 2006 miesięcznika Twój Styl – doroczną nagrodą dla instytucji finansowych za usługi najbardziej przyjazne społeczeństwu i korzystne dla budżetów domowych.