Akceptowana na całym świecie, wygodna i bezpieczna: chociażby z tych trzech powodów warto z niej korzystać!

Otwórz wszystkie

Po co wypłacać gotówkę z bankomatu i za chwilę iść z nią do sklepu – gdy można od razu zapłacić kartą Visa?

Po co wypłacać gotówkę z bankomatu i za chwilę iść z nią do sklepu – gdy można od razu zapłacić kartą Visa?

W ten sposób – wygodnie i bezpiecznie, bez potrzeby noszenia ze sobą gotówki – można płacić już w ponad 175 tys. placówek w całym kraju: w sklepach, hotelach, restauracjach, placówkach usługowych czy na stacjach paliw. Liczba takich miejsc będzie w najbliższych latach rosła coraz szybciej, a płacenie kartą będzie o wiele łatwiejsze również w małych miejscowościach.

Karta Visa to także wygodne zakupy w sklepach internetowych – również w dni wolne od pracy, gdy nie wykonamy tradycyjnego przelewu. Co ważne, przy płatności kartą Visa sprzedawca internetowy ma od razu potwierdzenie płatności, może więc szybciej wysłać nam zamówiony towar.

Kart Visa można użyć w około 28 mln placówek na całym świecie, dlatego warto brać je ze sobą podróżując za granicę – to znacznie wygodniejsze niż noszenie gotówki i wymiana pieniędzy na obce waluty.(więcej)

Karta to jeden z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych – o wiele bardziej bezpieczny niż gotówka.

Każda płatność kartą Visa wymaga zatwierdzenia przez jej prawowitego użytkownika. W sklepach i placówkach usługowych swoją tożsamość potwierdzamy kodem PIN lub podpisując wydruk. Transakcje internetowe autoryzujemy za pomocą osobnego, trzycyfrowego kodu wydrukowanego na tylnej stronie karty.

Nasza odpowiedzialność za ewentualne transakcje nieuprawnione – np. dokonane naszą kartą po tym, gdy ją utracimy – jest ustawowo ograniczona do równowartości 150 euro.

Kartę możemy w każdej chwili zastrzec w banku, który ją wydał; od tego momentu cała odpowiedzialność spocznie na nim. Banki oferują także dodatkowe ubezpieczenia, które chronią nas przed odpowiedzialnością do 48, a nawet do 72 godzin przed zgłoszeniem utraty karty. (więcej)

Płatności zbliżeniowe: za drobne zakupy można zapłacić dosłownie w kilka sekund.

Płatności zbliżeniowe: za drobne zakupy można zapłacić dosłownie w kilka sekund.

Zbliżeniowa karta Visa (Visa payWave) łączy zalety kart z mikroprocesorem z technologią bezpiecznej łączności bezprzewodowej bliskiego zasięgu. Teraz możliwe jest płacenie bez potrzeby przeciągania karty przez czytnik, wprowadzania kodu PIN czy składania podpisu. Wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego, „zbliżeniowego” czytnika i… już.

Kartą Visa z taką funkcjonalnością można płacić za małe i większe wydatki. W sposób zbliżeniowy zadziała ona przy transakcjach o niskiej wartości (do 50 zł) – transakcje na wyższe kwoty wymagają potwierdzenia kodem PIN.

Poszukiwanie drobnych czy oczekiwanie na wydanie reszty przejdzie wkrótce do historii!

Różne potrzeby finansowe? Są różne karty Visa: jedne pozwalają odraczać płatności, inne – nie wydać więcej niż z góry zaplanowana kwota.

Najpopularniejsze w Polsce są tzw. debetowe karty Visa, wydawane do bieżącego, osobistego rachunku bankowego. Płacąc taką kartą, wydajemy nasze własne pieniądze, już zgromadzone na tym rachunku.

Kredytowa karta Visa ma własny, odrębny rachunek; korzystając z niej, płacimy pieniędzmi przyznanymi nam przez bank. Po upływie okresu rozliczeniowego decydujemy, czy poza wymaganą kwotą minimalną spłacamy całość zaciągniętych wobec banku zobowiązań (wtedy: bez dodatkowych kosztów), czy tylko część (wtedy od kwoty niespłaconej w terminie bank naliczy nam odsetki).

Własny rachunek – który często można uzupełniać według potrzeb – mają także karty przedpłacone Visa, z których możemy korzystać do wysokości kwoty, jaka została uprzednio wpłacona na rachunek karty. (więcej)

Gotówka nadal bywa potrzebna; płacąc kartą Visa można ją wypłacić… w sklepie czy na stacji benzynowej.

Gotówka nadal bywa potrzebna; płacąc kartą Visa można ją wypłacić… w sklepie czy na stacji benzynowej.

Tę wygodną usługę (Visa cash back), oferuje ponad 52 tys. sklepów, restauracji, hoteli, stacji benzynowych i innych placówek różnego rodzaju w całej Polsce.

Nie trzeba już szukać bankomatu, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty (jednorazowo do 300 zł) w gotówce. Robiąc jednocześnie zakupy i wypłacając gotówkę – łatwo, wygodnie i bezpiecznie – oszczędzamy również czas.

Visa cash back jest dostępna dla debetowych kart Visa. Z tej usługi można skorzystać niezależnie od wielkości samego zakupu opłacanego kartą (nie ma znaczenia, czy wyniesie on 20 zł czy 300 zł.), wielokrotnie w ciągu dnia. Jedynym ograniczeniem może być nasz dzienny limit wypłat, co warto sprawdzić w banku-wydawcy karty.

Karta „kredytowa” nie oznacza „życia na kredyt” czy „automatycznego zadłużania się”.

Rozsądnie używana karta kredytowa pozwala racjonalnie zarządzać domowym budżetem: cieszyć się zakupami już dziś, a zapłacić za nie nawet po upływie ponad 50 dni.

„Kredyt” rozumiany jako „zadłużenie, od którego płacimy odsetki” to tylko możliwość, z której możemy skorzystać, ale nie musimy. Płacąc kartą kredytową korzystamy z pieniędzy pożyczonych nam przez bank. Po upływie okresu rozliczeniowego sami decydujemy, czy spłacamy całość zaciągniętych zobowiązań, czy tylko część. W większości banków odsetki zapłacimy tylko od pozostałej, niespłaconej w terminie kwoty.

Wyjątkiem są wypłaty kartą kredytową gotówki z bankomatu, od których odsetki będą naliczone od razu; dlatego karty kredytowej rozsądnie jest używać przede wszystkim do płacenia za zakupy. (więcej)